ENG
A A A
 styczeń 2019 

Warszawa/Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski: Wystawa zbiorowa „Inne tańce”

28 kwietnia 2018 - 23 września 2018 | Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2.

Inne tańce to wystawa zbiorowa o jednym z najważniejszych zjawisk nowej sztuki w Polsce ostatnich lat: o śmiałych eksperymentach twórców tańca, teatru, performansu, sztuk wizualnych oraz muzyki eksperymentalnej, które ułożyły się w fenomen określany jako zwrot performatywny. Zostaną  na niej zaprezentowaneprace ponad dwudziestu artystek i artystów, m.in. Chóru Kobiet, Krzysztofa Garbaczewskiego, Anety Grzeszykowskiej, Komuny//Warszawa, Konrada Smoleńskiego, Aleksandry Wasilkowskiej, Wojtka Ziemilskiego i Marty Ziółek.

Gdańsk: Intensywne warsztaty butoh z TO-EN

7 maja 2018 - 9 maja 2018 | godz. 10:00 | Gdańsk: Oliwski Ratusz Kultury, ul. Opata Jacka Rybińskiego 25, w godz. 10.00-16.00.

Oliwski Ratusz Kultury zaprasza na intensywne warsztaty tańca butoh z TO-EN. TO-EN jest tancerką butoh, choreografką, uczennicą słynnej szwedzkiej artystki butoh SU-EN. TO-EN tworzy kolejne pokolenie nielicznego grona tancerzy butoh na świecie. Warsztaty mają na celu zapoznanie uczestników z metodą pracy z ciałem w tańcu butoh –  od treningu po choreografię. Warsztaty przeznaczone są dla osób powyżej 20. roku życia.

 

Koszt: 320 zł (termin opłat - do 4 maja 2018)

Termin zgłoszeń: 1 maja 2018 (liczba miejsc ograniczona)

Informacje i zapisy: toen@toenbutoh.com

 

Warszawa/Projekt „ART_AKCJA”: Fundacja ART_comitted „LEM_ONIADA”

8 maja 2018 | godz. 10:00 | Warszawa: Dom Kultury KADR, ul. Przemysława Gintrowskiego 32.

Dom Kultury KADR zaprasza na pokaz spektaklu LEM_ONIADA Fundacji ART_comitted w reżyserii Waldemara Raźniaka. LEM_ONIADA to spektakl teatralno – taneczny powstały w oparciu o twórczość Stanisława Lema ze szczególnym uwzględnieniem Bajek robotów. Spektakl w swoim założeniu skierowany jest do starszej młodzieży szkoły podstawowej, uczniów gimnazjów oraz liceów. Myślą przewodnią LEM_ONIADY jest próba odtworzenia i zinterpretowania koncepcji przestrzeni wirtualnej – cyber przestrzeni. W tym celu wykorzystane zostały ramy twórczości i wyobraźni Lema. Spektakl nie jest jed nak inscenizacją lektury szkolnej. Jest spektaklem o wartościach i o człowieku, stawia odbiorcy pytanie o jego miejsce w świecie. Pojawiają się w nim uniwersalne tematy i problemy obecnej młodzieży, która coraz częściej żyje wśród antywartości – mechanicznych relacji, mechanicznego ciała, braku komunikacji, ucieczki w sieć, nienawiści – w antyświecie. Spektakl LEM_ONIADA  został nagrodzony I miejscem w Warszawskim Programie Edukacji Kulturalnej 2017 w kategorii organizacji pozarządowych.

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia