ENG
A A A
 sierpień 2019 

Warszawa/Projekt „ART_AKCJA”: Fundacja ART_comitted „LEM_ONIADA”

8 maja 2018 | godz. 12:00 | Warszawa: Dom Kultury KADR, ul. Przemysława Gintrowskiego 32.

Dom Kultury KADR zaprasza na pokaz spektaklu LEM_ONIADA Fundacji ART_comitted w reżyserii Waldemara Raźniaka. LEM_ONIADA to spektakl teatralno – taneczny powstały w oparciu o twórczość Stanisława Lema ze szczególnym uwzględnieniem Bajek robotów. Spektakl w swoim założeniu skierowany jest do starszej młodzieży szkoły podstawowej, uczniów gimnazjów oraz liceów. Myślą przewodnią LEM_ONIADY jest próba odtworzenia i zinterpretowania koncepcji przestrzeni wirtualnej – cyber przestrzeni. W tym celu wykorzystane zostały ramy twórczości i wyobraźni Lema. Spektakl nie jest jed nak inscenizacją lektury szkolnej. Jest spektaklem o wartościach i o człowieku, stawia odbiorcy pytanie o jego miejsce w świecie. Pojawiają się w nim uniwersalne tematy i problemy obecnej młodzieży, która coraz częściej żyje wśród antywartości – mechanicznych relacji, mechanicznego ciała, braku komunikacji, ucieczki w sieć, nienawiści – w antyświecie. Spektakl LEM_ONIADA  został nagrodzony I miejscem w Warszawskim Programie Edukacji Kulturalnej 2017 w kategorii organizacji pozarządowych.

Zielona Góra: Premiery 2018 Pracowni Teatru Tańca

8 maja 2018 | godz. 18:00 | Zielona Góra: Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego, al. Niepodległości 3/5.

Lubuski Teatr im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej górze zaprasza na premierowe prezentacje Pracowni Teatru Tańca działającej w Młodzieżowym Centrum Kultury i Edukacji w Zielonej Górze pod kierunkiem artystycznym Marka Zadłużnego – choreografa, dyplomowanego artysty tancerza, pedagoga, teoretyka tańca. W ramach prezentacji premierowych zespół repertuarowy Pracowni Teatru Tańca zaprezentuje spektakl pt. Stamina w choreografii Marka Zadłużnego i zespołu z wizualizacjami autorstwa Joanny Fuczko Po raz pierwszy wystąpi także zespół adeptów, który zaprezentuje choreografię Marka Zadłużnego |UN|CHAIN. Gościnnie zatańczy Teatr Tańca Enza ze Słupska w choreografii Gabrieli Keller-Janus pt . Koniec kontemplacji. Dodatkowo zaprezentowany zostanie spektakl 9.81  w wykonaniu zespołu repertuarowego Pracowni Teatru Tańca.

Kraków/Dzień tańca z Cracovia Danza 2018: Gala „Poruszeni tańcem”

8 maja 2018 | godz. 19:00 | Kraków: Krakowski Teatr Variété , ul. Grzegórzecka 71

Stało się już tradycją, że Balet Dworski „Cracovia Danza” zaprasza na wspólne świętowanie Międzynarodowego Dnia Tańca. Tym razem okazją do spotkania będzie gala Poruszeni tańcem. Gościem specjalnym wieczoru będzie Pierre-Francois Dollé, pochodzący z Francji choreograf, pedagog, tancerz-performer, dyrektor artystyczny i założyciel Fantaisies Baroques.

 

Gala, odbywająca się w ramach corocznego wydarzenia Dzień tańca z „Cracovia Danza”, została zaplanowana w taki sposób, aby pokazać choreografów współpracujących z zespołem, zaprezentować ich układy i różnorodność w podejściu do tańca. Zobaczymy układy taneczne przygotowane przez takich artystów, jak: Romana Agnel, Anna Karabela, Alina Towarnicka, Dariusz Brojek czy Leszek Rembowski. Wszyscy ci choreografowie inaczej postrzegają taniec i specjalizują się w różnych jego stylach i technikach. Jednocześnie prezentowane choreografie pozwolą też zaprezentować wszechstronność tancerzy Baletu „Cracovia Danza”, zespołu, który niesłusznie powszechnie kojarzony jest jedynie z tańcem renesansowym i barokowym. Artyści przedstawią cały wachlarz swoich możliwości, od tańców dawnych po taniec współczesny.

 

« poprzednia12następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia