ENG
A A A
 grudzień 2019 

Poznań/Teatr Wielki w Poznaniu: „Trojan ” – chor. Viktor Davydiuk, muz. Gabriel Kaczmarek

9 listopada 2018 | godz. 19:00 | Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki | 61-701 Poznań

Realizatorzy Trojana mierzą się z mitem od wieków kształtującym postrzeganie wojny jako walki honorowej. Wśród losów heroicznego Odyseusza, Parysa, Agamemnona, Hektora czy Heleny nie znajdziemy tym razem bohaterów. Koń trojański to wirus, który pcha ludzkość ku wiecznej potrzebie rywalizacji i tworzenia konfliktów zbrojnych. Baletowa premiera w Teatrze Wielkim w Poznaniu odwraca zawarte w micie znaczenia – deheroizuje wojnę. Analizując sytuację geopolityczną, realizatorzy nie zgadzają się z tym, jak prezentowane są w tej postaci historii – ilość ofiar zamordowanych na polach bitew wojny trojańskiej nie tworzy z wojownika bohatera. A ci, którzy nie biorą udziału w bezpośredniej walce również nie mają czystych rąk. Choreografia została przygotowana przez Viktora Davidiuka, solistę Teatru Wielkiego w Poznaniu, z którym współpracuje również jako asystent choreografa – ostatnio przy takich produkcjach jak Legenda Bałtyku, Feliksa Nowowiejskiego, Macbeth Giuseppe Verdiego czy Jenůfa Leoša Janáčka. W 2017 roku jego choreografia do Pór roku Haydna była prezentowana w ramach Brigitta Festival w Tallinie.

Warszawa/Dom Kultury Kadr: „Projekt: 3 Siostry”

9 listopada 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Przemysława Gintrowskiego 32

Fundacja ART_committed zaprasza na pokaz spektaklu teatru tańca Projekt: 3 siostry w reżyserii, choreografii i wykonaniu Agnieszki Bednarz, Pauliny Jóźwickiej i Katarzyny Kostrzewy, inspirowany jednym z najwybitniejszych dzieł Antoniego Czechowa.

Warszawa/Poszerzanie pola: Agata Siniarska „You Are Safe”

9 listopada 2018 - 11 listopada 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16

W ramach chorograficznego programu  Nowego Teatru i Art Stations Foundation Poszerzanie pola odbędzie się pokaz spektaklu You Are Safe. Będzie to choreografia zależności ruchu ciał ludzkich, ciał obcych, myśli, bilionów bakterii, wirusów, globalnego ocieplenia, politycznych wyobrażeń oraz teorii.

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia