ENG
A A A
 grudzień 2019 

Białystok/XVI Festiwal „Kalejdoskop”: „Skrzynka z narzędziami. Jak pisać o tańcu?” – warsztaty z Anną Królicą

9 maja 2019 | godz. 17:00 | Białystok: Miodosytnia, ul. Sienkiewicza 26

W dniach 9-12 maja Podlaskie Stowarzyszenie Tańca zaprasza na warsztaty pisania o tańcu, które poprowadzi Anna Królica. Podczas czterech spotkań uczestnicy otrzymają solidną dawkę wiedzy i inspiracji. Do udziału w zajęciach zaproszeni są zarówno piszący hobbystycznie, jak i zawodowo, a także wszyscy zainteresowani tańcem i kulturą. Warsztaty odbywają się w ramach XVI. Festiwalu „Kalejdoskop”.

 

Wstęp wolny. Wszyscy zainteresowani są zaproszeni do pracy przy gazetce festiwalowej.

Kielce: Kielecki Teatr Tańca „Alicja w Krainie Czarów”

9 maja 2019 | godz. 18:00 | Kielecki Teatr Tańca | Kielce

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na pokaz spektaklu Alicja w Krainie Czarów w choreografii Elżbiety Pańtak i Grzegorza Pańtaka. W przedstawieniu tradycyjna wersja historii Alicji spleciona zostanie z nowatorskimi pomysłami twórców. Widowisko łączy tradycyjną wersję utworu literackiego ze współczesną kulturą i sztuką XXI wieku. Nowatorskie pomysły twórców to m.in.: pojawienie się niezwykle malowniczych postaci towarzyszących Alicji, takich jak np.: Kota o kilku obliczach, śmiesznego Królika, barwnych Kwiatów, Motyli, czy też stepujących Stonóg. Niezwykłość przedstawienia podkreślona będzie również poprzez warstwę plastyczną obrazu – ponad dwieście, przygotowanych z rozmachem, oryginalnych kostiumów oraz bajkową scenografię. W przedstawieniu wystąpią tancerze Kieleckiego Teatru Tańca oraz dzieci i młodzież z Szkoły Tańca Kieleckiego Teatru Tańca.

Warszawa/Muzeum POLIN: Adi Weinberg-Prejna GaGa/people – cykl zajęć w kwietniu i w maju 2019 roku

9 maja 2019 | godz. 18:30 | Warszawa: Klubokawiarnia Muzeum POLIN, ul. Mordechaja Anielewicza 6

W kwietniowe i majowe czwartki (4, 11, 18, 25 kwietnia i 9, 23, 30 maja) o godz. 18.30, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza na zajęcia GaGa/people, które poprowadzi Adi Weinberg-Prejna. GaGa to język ruchowy zdefiniowany przez Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batsheva Dance Company w Tel Awiwie (Izrael). Język ruchowy Gaga narodził się z przekonania o leczniczej, dynamicznej, stale zmieniającej się mocy ruchu i dziś nadal się rozwija.

 

Bilety: 30 zł za zajęcia, karnet na 4 spotkania: 90 zł do nabycia w kasie Muzeum oraz w on-line: https://bilety.polin.pl/

Organizatorzy proszą o nierejestrowanie zajęć sprzętem foto lub audio/wideo.

« poprzednia1234następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia