ENG
A A A
 grudzień 2019 

Gdańsk: XI Gdański Festiwal Tańca „Soma et Anima”

7 czerwca 2019 | Klub ŻAK | Gdańsk

Program XI Gdańskiego Festiwalu Tańca pod hasłem „Soma et Anima” (ciało i dusza) otworzą w Klubie Żak dwie premiery,  KaruzeJa w wykonaniu tancerzy Opery Bałtyckiej: Bartka Kondrackiego, Sayaki Haruna-Kondrackiej, Agnieszki Wojciechowskiej, Marianny Młynarskiej, Roberto Tallarigo, Michała Zelenta, oraz Motus Animi Continuus – według konceptu Ewy Wycichowskiej – w którym zatańczą znani i doświadczeni tancerze: Małgorzata Matuszewska, Agnieszka Noster, Iwona Olszowska, Jacek Krawczyk, Krzysztof Raczkowski. W kolejnych dniach organizatorzy zapraszają na pełne rozmachu spektakle z Izraela, Niemiec, Belgii i Węgier. Po raz dziesiąty w ramach festiwalu odbędzie się międzynarodowy konkurs dla tancerzy „Solo Dance Contest”. Do konkursu zakwalifikowano 25 tancerzy (m.in. z Polski, Włoch, Indii, Węgier, Ukrainy, Hiszpanii, Izraela).

Białystok: Teatr Dramatyczny w Białymstoku „Śmierć w Wenecji, czyli czego najbardziej żałują umierający” – reż. Mikołaj Mikołajczyk

8 czerwca 2019 - 9 czerwca 2019 | godz. 20:00 | Białystok: Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, ul. Elektryczna 12, Scena Foyer

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza na pokaz spektaklu Śmierć w Wenecji, czyli czego najbardziej żałują umierający w reżyserii i choreografii Mikołaja Mikołajczyka. Spektakl nawiązuje do noweli Śmierć w Wenecji Tomasza Manna oraz filmu w reżyserii Luchino Viscontiego – opowieści o starzejącym się utytułowanym literacie Gustawie von Aschenbachu.

 

Spektakl ma interaktywny charakter. Na Scenie Foyer nie będzie tradycyjnej przestrzeni przeznaczonej na widownię. Aktorzy zagrają wśród widzów.

Warszawa: Tamara Maksymenko „Umysł performera fizycznego w kontakt improwizacji” – warsztaty

9 czerwca 2019 | godz. 11:00 | Warszawa: Studium Teatralne, ul. Lubelska 30/32, godz. 11.00-18.00

W dniach 8 i 9 czerwca Tamara Maksymenko poprowadzi warsztaty zatytułowane Umysł performera fizycznego w kontakt improwizacji. Będzie to czwarta odsłona cyklu warsztatów choreografki i performerki poświęconych swobodzie i organice ruchu, pogłębianiu tańca (zarówno solowego, jak i z partnerem) i stosowaniu narzędzi teatru fizycznego.

 

Cena: do 31 maja – 250 zł; od 1 czerwca – 300 zł

Zapisy: ki.warszawa.jungle@gmail.com 

« poprzednia123następna »
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia