ENG
A A A
 kwiecień 2020 

Ewelina Guzik

tancerka | choreograf

Ewelina Guzik – tancerka, aktorka. W latach 1991-1996 tańczyła w Eksperymentalnym Studio Tańca EST w Krakowie, prowadzonym przez Iwonę Olszowską. W 1999 ukończyla szkołę tańca współczesnego P.A.R.T.S. Anny Theresy De Keersmaeker w Brukseli. W roku 2000 otrzymała stypendium DanceWeb w Wiedniu. Od 2002 roku mieszka w Zurychu. Jako tancerka i aktorka pracowała w Belgii, Austrii i Szwajcarii. Współpracuje z takimi twórcami, jak Pipilotti Rist, Charlotte Vanden Eynde, Sabine Hausherr, Alexandra Bachzetsis, Milli Bitterli, Sandra Schöll, Christa Heinzer, Nic Tillein and Anna Burgi, Manuela Imperatori, Phil Hayes, Michel Schröder, Lucie Eidenbenz, Lucie Tuma. W roku 2010 wspólnie z Kayą Kołodziejczyk zrealizowała interdyscyplinarny projekt Polish girls rule the world w Warszawie (Heppen Transfer). Od 2005 roku stale współpracuje z Pipilotti Rist w instalacjach audio-video, w 2009 zagrała główną rolę w filmie Pepperminta.

 

Filmografia:

 

2009: Pepperminta, film pełnometrażowy, Festiwal Filmowy w Wenecji

2009: Pour Your Body Out (7354 Cubic Meters) instalacja audio-video, MoMA Museum of Modern Art , Nowy York

Lungenflügel, instalacja audio-video, Museum Boikmans VonmBeuningen, Rotterdam

2007: A la belle étoile instalacja audio-video, Centre Pomidou, Paris Gravity, Be My Friend, instalacja audio-video, Magasin3 Stockholm Konsthall, Sztokholm

2005: A Liberty Statue for Löndön, instalacja audio-video , Hauser &Wirth, Londyn

Homo Sapiens Sapiens , instalacja audio-video, Biennele, Chieda San Stae Wenecja

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia