ENG
A A A
 październik 2018 

Justyna Urbańska

choreografka | pedagog

Tancerka, pedagog, choreograf.  Absolwentka psychologii  Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej  w Warszawie.  Stale poszerza swoją wiedzę z zakresu  pedagogiki, psychologii i tańca. Swoją edukację taneczną rozpoczęła w roku 1996 w grupie adeptów Kieleckiego Teatru Tańca. Od 1999r. do 2005r. była tancerką Kieleckiego Teatru Tańca, występowała w spektaklach następujących choreografów: Elżbieta Szlufik-Pańtak, Ira Nadia Kodiche, Grzegorz Pańtak, Thierry Verger, Piotr Galiński. Oprócz systematycznych lekcji tańca klasycznego i jazzowego w KTT swoją edukację poszerzała na warsztatach tańca w Polsce oraz czterokrotnie na warsztatach w paryskich szkołach tańca Centre International de Danse Jazz i Studio Harmonic.
W 2004 roku złożyła zawodowy egzamin państwowy dla artystów tancerzy przed komisją egzaminacyjną Związku Artystów Scen Polskich w Warszawie.
Ukończyła instruktorski kurs kwalifikacyjny z dziedziny tańca współczesnego w Kielcach w 2005 roku.
Prowadzi lekcje ze stylów tańca jazzowego: modern jazz, broadway jazz w szkołach tańca oraz na warsztatach tanecznych. Współpracuje jako pedagog i choreograf  z zespołami dziecięcymi i młodzieżowymi działającymi w Polsce 

 ( m.in. MIM- Starachowice, Hand to Hand- Warszawa, Grawitacja - Piaseczno). Jest pedagogiem tańca broadway jazz, musical dance i jazz  w Egurola Dance Studio. W 2007 roku zdobyła IV miejsce na mistrzostwach Polski Jazz Dance jako choreograf z mini formacją Hand to Hand.

 

instytucje

 

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia