ENG
A A A
 sierpień 2018 
Fot. Sebastian Ćwikła.

Beata Giza

tancerka

Beata Giza  – tancerka Bałtyckiego Teatru Tańca. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie. W roku 1998 otrzymała stypendium artystyczne Fundacji Balet. Po ukończeniu szkoły pracowała w Operze Wrocławskiej jako solistka baletu. W latach 2005–2006 była solistką zespołu baletu w Theater Görlitz, a od roku 2006 do 2008 Opery Nova w Bydgoszczy.

Tańczyła partie Klary w Dziadku do orzechów, Odylii w Jeziorze łabędzim, Aurory w Śpiącej królewnie, Primabaleriny w Paquicie, Amorka i Flory w Don Kichocie, tytułową rolę w Królewnie Śnieżce. Wykonywała także partie solowe m.in. w spektaklach Carmina burana, Chopin, Reigen, Synapsis.


Od kwietnia 2008 jest solistką Opery Bałtyckiej, a następnie Bałtyckiego Teatru Tańca. Aktualnie można ją zobaczyć w spektaklach Romeo i Julia, Święto wiosny, Czekając na…, Windows, Out, Sen nocy letniej, Light, Body Master, Burza, Fedra Izadory Weiss, Sen Wojciecha Misiuro, Kopciuszek Eugenio Scigliano, Chopinart Emila Wesołowskiego, No More Play, Falling Angels Jiříego Kyliána oraz Clash Patricka Delcroix.

 

Laureatka Nagrody Teatralnej Prezydenta Miasta Gdańska za kreację w balecie Chopinart oraz Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury za rok 2010 dla najlepszej tancerki, za rolę w spektaklu Chopinart Emila Wesołowskiej oraz partię Białej w spektaklu Out Izadory Weiss. W 2013 z okazji XXXI Międzynarodowego Dnia Tańca otrzymała ministerialną odznakę honorową „Zasłużony  dla Kultury Polskiej”.

 

 

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia