ENG
A A A
 czerwiec 2019 

Małgorzata Mielech

tancerka

Małgorzata Mielech: choreografka, tancerka oraz pedagog. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej-Lipczynskiej (2007).  Związana z DanceLab – projektem artystycznym, który założyła wraz z Zofią Jakubiec w 2012 roku. Jako niezależny artysta Małgorzata Mielech zaangażowana jest w wiele działań artystycznych, związanych z kreacją, ciągłym doskonaleniem warsztatu technicznego, jak również promowaniem interdyscyplinarnego podejścia do sztuki tańca (np. Projekt DanceLabirynth).

 

Jako członek Polskiego Teatru Tańca od 2007 do 2012 roku na stanowisku solistki zespołu artystycznego brała udział w spektaklach stworzonych przez polskich i zagranicznych choreografów, takich jak: Ohad Naharin (Minus 2), Yossi Berg (Wo-man w pomidorach), Jacek Przybyłowicz (Barocco, Naszyjnik gołębicy), Ewa Wycichowska (Wiosna – Effatha, FootBall@, Walka karnawału z postem), Gunhild Bjørnsgaard (Winter – A Silent Sleep), Susanne Jaresand (En face), Paulina Wycichowska (Desert, Alexanderplatz), Andrzej Adamczak (Permanentnie przypadkowe), Thierry Verger (Lato – Red Sun) i inni. Podczas pracy w Polskim Teatrze Tańca, wraz z Zofią Jakubiec oraz Pawłem Matyasikiem współtworzyła spektakl  Nienasycenie, który był prezentowany podczas festiwali w kraju i zagranicą.

 

Jako niezależna artystka współtworzyła spektakl solowy zatytułowany Sacre w reżyserii Krzysztofa Raczkowskiego. Kreacja ta została zaprezentowana w ramach VIII Festiwalu Wiosny, a także X Wiosny Baletowej w Teatrze Wielkim w Poznaniu (2013).

Jest współtwórczynią spektaklu znajdującego się w repertuarze DanceLab, pt. Sababa, (premiera: czerwiec 2013, Teatr Polski w Poznaniu), a także spektaklu NIREB. Praca w procesie została zaprezentowana w Uferstudios w Berlinie, jako zwieńczenie kilkutygodniowej rezydencji artystycznej przyznanej przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Mica Moca Project w Berlinie, (wrzesień: 2013). Twórczyni spektaklu solowego pt. Anonymous, w którym wzajemnie dopełniają się street art, elektroniczna muzyka na żywo (Anna Suda) oraz mapping (Olga Warabida).

 

Spektakle zespołu pokazywane są w Polsce i na świecie (Berlin, Jena, Jerozolima, Poznań, Kraków, Wrocław). Uczestniczka licznych warsztatów tańca za granicą, w tym m.in. GaGa Intensive Course w Tel Awiwie i Barcelonie, a także warsztatów mistrzowskich prowadzonych przez Tero Saarinen, Saar Harari, Toula Limnaios oraz Juana Cruz Diaz de Garayo Espano. Brała też udział w warsztatach prowadzonych przez  Annę Nowak (Wayne McGregor | Random Dance) oraz Janusza Subicza (byłego członka Tanztheater Wuppertal Pina Bausch). Uczestniczyła w coaching projects z: Maria Kong Dancers Company z Izraela oraz Maya M. Carroll (założycielka zespołu The Instrument, Berlin).

 

 Jest także pedagogiem prowadzącym zajęcia dla tancerzy oraz amatorów opartych na technikach tańca współczesnego oraz body conditioning bazujących na jodze dynamicznej oraz technice pilates.

 

 

 

 

instytucje

bibliografia

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia