ENG
A A A
 czerwiec 2019 
Fot. Justyna Mielniczuk.

Anna Lipczyk

tancerka

Anna Lipczyk – solistka Polskiego Baletu narodowego, absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza Warszawie. Była stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, w 1993 roku zdobyła II Nagrodę w kategorii seniorów VIII Ogólnopolskiego Konkursu Tańca w Gdańsku. W 1994 roku została zaangażowana do zespołu baletowego Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, początkowo jako tancerka zespołowa, w 1995 roku została koryfejką, a w 1996 – solistką. Na warszawskiej scenie kreowała role o dużym ładunku ekspresji: Marina w Greku Zorbie, Panna Julia w balecie o tym samym tytule, Antonina Milukowa w Czajkowskim-misterium życia i śmierci, Młoda i Wdowa w Harnasiach, Egina w Spartakusie. Występowała też w całym repertuarze klasycznym prezentowanym na scenie Teatru Wielkiego: przyjaciółka Lizy w Córce źle strzeżonej, Wróżka Szafirów, Wróżka Śmiałości w Śpiącej królewnie, Dworka i Kurtyzana w Trzech muszkieterach, Księżniczka Węgierska i cztery duże łabędzie w Jeziorze łabędzim, Gamzatti, Pas d'action i Solistka tańca d'jampée w Bajaderze, Królowa Kwiatów w Dziadku do orzechów, Żona Tyrana i Matka Fryderyka w Chopinie, artyście romantycznym.

instytucje

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia