ENG
A A A
 październik 2018 
Beata Brożek-Grabarczyk

Beata Brożek-Grabarczyk

tancerka

Solistka baletu Teatru Wielkiego w Łodzi. Absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi, a także Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (kierunek Pedagogika baletu). Od 1986 roku tańczy w zespole baletowym opery łódzkiej. Do najważniejszych partii w dorobku scenicznym artystki należą: Ofiarowana w Święcie wiosny, Salome, Giselle w balecie Adama, 3 Marie w Próbie, Flora w Damie kameliowej, Hermia w Śnie nocy letniej. W Amadeuszu tańczyła partię Matki, w Kopciuszku – Wróżkę-matkę chrzestną. W operze Echnaton kreowała taneczną role Teye, a w Napoju miłosnym – Colombiny. W biograficznym balecie Kobro wykonywała rolę tytułową, w Ziemi obiecanej partie Zosi i Mady. Wykonywała także partie solowe w Nastrojach, Muchach i Bolerze.

instytucje

 

bibliografia

 

spektakle

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia