ENG
A A A
 kwiecień 2020 

Instytut Grotowskiego: „Opowieści z kwarantanny” – podziel się swoją historią

3 kwietnia 2020

Nabór do projektu

Rozmawiać i dokumentować – takie zadanie w obliczu pandemii stoi przed teatrem dokumentalnym. Każdy ma historię do opowiedzenia. Nieważne, czy jest na pierwszej linii frontu w szpitalu, przebywa w izolacji, chodzi codziennie do pracy czy opiekuje się dzieckiem w domu. Instytut Grotowskiego zaprasza wszystkich, by w ramach projektu Teatr na faktach (prowadzonego od 2018 roku) dzielili się swoimi historiami z czasów pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Na ich podstawie reżyserzy, aktorzy i producenci z całej Polski stworzą spektakl dokumentalny.  

 

Osoby zainteresowane opowiedzeniem swojej historii proszone są o kontakt mailowy pod adresem: jtabisz@grotowski-institute.art.pl (w tytule maila: „Opowieści z kwarantanny”).

Centrum Teatru i Tańca w Warszawie: „KONKURS CHOREOGRAFICZNY w SIECI”

1 kwietnia 2020

Konkurs

Reagując na obecną sytuację pandemii, Centrum Teatru i Tańca w Warszawie ogłasza pilotażową edycję KONKURSU CHOREOGRAFICZNEGO w SIECI, skierowanego do tancerzy i choreografów związanych z Warszawą. Celem konkursu jest wsparcie tancerzy i choreografów, których działalność artystyczna podczas izolacji została ograniczona do minimum. Przebieg konkursu w całości odbywać się będzie w internecie. Zgłoszone prace będą publikowane na kanale Facebook Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, ich ocena zaś zostanie powierzona użytkownikom serwisu (o wygranej będzie decydowała lość polubień). W konkursie przewidziane są trzy nagrody: I miejsce – 1.500 zł, II miejsce – 1.000 zł, III miejsce – 500 zł. Etiudy powinny być nagrane samodzielnie z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności związanych z pandemią. W konkursie mogą wziąć udział tylko prace premierowe, przygotowane w warunkach izolacji, inspirowane cytatemZamknięty w skorupce orzecha, jeszcze czułbym się władcą nieskończonych przestrzeni (William Szekspir, Hamlet). 

 

Zgłoszenia do 12 kwietnia godz. 20.00 (wyłącznie drogą elektroniczną poprzez przesłanie aplikacji konkursowej na adres: biuro.ctit@gmail.com, w tytule: wSIECI_imię i nazwisko).

 

WTT/Teatr ROZBARK: „Zarażamy ruchem” – cykl zajęć online

31 marca 2020

Warsztaty

Akademia Sztuk Teatralnych Filia w Bytomiu wraz z Teatrem ROZBARK uruchomiła cykl zajęć online Zarażamy ruchem. Zajęcia, które prowadzą pedagodzy Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu: Anna Piotrowska, Alexey Torgunakov i Anna Kaczmarczyk, odbywają się w godzinach porannych od poniedziałku do piątku. Zaproszenie do udziału w nich skierowane jest nie tylko do studentów AST WTT, ale także do przyszłych kandydatów i wszystkich zainteresowanych ruchem oraz tańcem.


Transmisja live będzie dostępna w wydarzeniu @Zarażamy Ruchem na Facebooku

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia