ENG
A A A
 maj 2019 

Frankfurt/Uniwersytet Johanna Wolfganga Goethego: nabór na studia magisterskie z komparatystyki dramatycznej i badań nad performansem / studia magisterskie w zakresie dramaturgii

21 maja 2019

Edukacja

Uniwersytet Johanna Wolfganga Goethego we Frankfurcie ogłasza nabór do podwójnego programu studiów magisterskich w zakresie komparatystyki dramatu oraz badań nad performansem. Program przeznaczony jest dla studentów i studentek zainteresowanych karierą dramaturgów w kontekście międzynarodowym i międzykulturowym – w ramach festiwali, koprodukcji, programów wymiany i kooperatyw artystycznych. Zajęcia będą prowadzone we Frankfurcie (2 semestry) oraz w jednym z uniwersytetów partnerskich (Bruksela, Paryż, Helsinki); ponadto słuchacze wezmą udział w szkoleniu za granicą. Studenci otrzymują wsparcie w formie stypendium. Uniwersytet Goethego, podobnie jak uczelnie partnerskie, nie pobiera opłat za studia, poza opłatami administracyjnymi i opłatą za bilet semestralny na komunikację miejską. 

 

Termin zgłoszeń na semestr zimowy w roku 2019/2020: 31 maja 2019 roku

Warszawa: Tamara Maksymenko „Umysł performera fizycznego w kontakt improwizacji” – warsztaty

21 maja 2019

Warsztaty

W dniach 8 i 9 czerwca Tamara Maksymenko poprowadzi warsztaty zatytułowane Umysł performera fizycznego w kontakt improwizacji. Będzie to czwarta odsłona cyklu warsztatów choreografki i performerki poświęconych swobodzie i organice ruchu, pogłębianiu tańca (zarówno solowego, jak i z partnerem) i stosowaniu narzędzi teatru fizycznego.

 

Miejsce: Studium Teatralne, ul. Lubelska 30/32, Warszawa

Cena: do 31 maja – 250 zł; od 1 czerwca – 300 zł

Zapisy: ki.warszawa.jungle@gmail.com 

Łódź/Akademia Muzyczna: Nowe studia – kierunek: sztuki sceniczne, specjalizacja: taniec nowoczesny

21 maja 2019

Edukacja

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi ogłasza nabór na nowe, niestacjonarne studia I stopnia na  kierunku sztuki sceniczne  taniec nowoczesny. Studia skierowane są do absolwentów szkół baletowych, osób, które ukończyły kursy kwalifikacyjne lub inne szkolenia w zakresie tańca, tancerzy działających w zespołach tanecznych, formacjach i teatrach tańca oraz wszystkich zainteresowanych (sprawnych fizycznie), którzy chcą zdobyć kwalifikacje zawodowe I stopnia w zakresie tworzenia choreografii oraz doskonalenia techniki tańca nowoczesnego.

 

Termin składania dokumentów: 31 maja 2019 roku

Szczegóły dotyczące rekrutacji: tutaj 

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia