ENG
A A A
 sierpień 2018 
ogłoszenia - archiwum | 6

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018/5 odsłon współczesności: Technika tańca współczesnego oparta na technice Marthy Graham – warsztat z Pauliną Wycichowską

25 maja 2018

Warsztaty

W ramach programu Centrum Sztuki Tańca w 2018 roku zaprasza do udziału w cyklu 5 odsłon współczesności, których uczestnicy będą mogli poznać się 5 różnych technik tańca współczesnego.W każdy czerwcowy poniedziałek (4, 11, 18 i 25 czerwca) w godz. 14.30-16.00 organizatorzy zapraszają na warsztat z techniki tańca współczesnego opartej na technice Marthy Graham, który poprowadzi Paulina Wycichowska. Warsztat w nowoczesny sposób przybliża najważniejsze zasady tej pionierskiej techniki tańca modern, przygotowując ciało tancerza do nawet najbardziej wymagających zadań ruchowych. Konstrukcja zajęć to intensywne ćwiczenia na podłodze, następnie konsekwentnie nawiązujące do nich zadania na środku sali, podróżujące w przestrzeni oraz skoki.

 

Obowiązują zapisy.

Warszawa/ Ruch w Instytucie 2017/2018 : Maria Stokłosa „Poza słowami. Inna obecność na scenie” – warsztaty

25 maja 2018

Warsztaty

W ramach cyklu Ruch w Instytucie 2017/2018 Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza w cztery kolejne poniedziałki czerwca w godz. 9.00-11.00  (4, 11, 18, 25 czerwca) do udziału w warsztatach Marii Stokłosy Poza słowami. Inna obecność na scenieRuch w Instytucie to regularne zajęcia z ruchu i świadomości ciała, mające na celu rozwijanie umiejętności oraz zwiększanie wiedzy o choreografii i tańcu.

 

Pojedyncze bilety: 30 zł (do kupienia przed zajęciami w Instytucie Teatralnym);

cena dla uczestników powyżej 60. roku życia to 15 zł (do kupienia w księgarni Prospero w Instytucie Teatralnym)

LINK do zakupu biletów

Informacje: bilety@instytut-teatralny.pl lub tel. +48 791 877 377

Koszęcin: I Ogólnopolski Konkurs Młodych Choreografów – zgłoszenia

25 maja 2018

Konkurs

W dniach 15-17 czerwca 2018 Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny, Stowarzyszenie Polska Sekcja Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFF® oraz Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie zapraszają do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Młodych Choreografów. Przedmiotem prezentacji konkursowych  będą choreografie  różnych form ruchu i technik tańca inspirowane folklorem, oddające ducha współczesności, wyrażające emocje związane z relacjami i przestrzenią między ludźmi, odznaczające się wielką inwencją choreograficzną w nowej stylizacji form tanecznych.

 

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie i odesłanie karty zgłoszenia z krótkim opisem zgłaszanych kompozycji w terminie

do 31 maja 2018 roku:

na adres: Zespół Pieśni i Tańca im. S. Hadyny, ul. Zamkowa 3

drogą mailową: centrum.edukacji@zespolslask.pl

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia