ENG
A A A
 marzec 2019 

Siedlce: Warsztaty i przesłuchania do CODARTS w Rotterdamie

13 kwietnia 2018

Edukacja

W dniach 20-22 kwietnia 2018 odbędą się coroczne warsztaty i przesłuchania Uniwersytetu Codarts w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja  Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce.

 

To już piąta edycja wspólnego projektu Teatru Tańca Caro i Uniwersytetu Artystycznego Codarts, realizowanego przez Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce. Współpraca pomiędzy Codarts i Teatrem Tańca Caro, przy profesjonalnym zaangażowaniu wykładowców uniwersytetu, umożliwia młodym pokoleniom zdobycie wiedzy z zakresu tańca współczesnego i baletu, jak również stwarza możliwość rozwoju osobowego i weryfikacji talentu w szerokim, międzynarodowym gronie.

 

Do udziału w warsztatach i przesłuchanaich organizatorzy zapraszają osoby, które chcą sprawdzić swoje umiejętności pod okiem profesjonalnych wykładowców, a także mieć przedsmak tego, co uniwersytet ma do zaoferowania.

 

Warsztaty tańca współczesnego prowadzone przez wykładowców CODARTS:
20– 21 kwietnia
godz. 8.30 – 10.00 – rejestracja
godz. 10.00 – 17.30 – warsztaty tańca współczesnego

 

Audycja do Uniwersytetu CODARTS:
22 kwietnia  godz. 10.00 – 17.30

 

Informacje o naborze na warsztaty i audycje:

tel.: + 48 797 199 342 , +48 25 25794 31 75

e-mail: biuro1@ckis.siedlce.pl

 

Koszt audycji: 50 euro

Koszt warsztatów: 120 euro 

Opłaty należy wnosić na konto: ING Bank Śląski S.A. PL 57 1050 1953 1000 0023 4841 8324

 

Talent on the Move

Zwieńczeniem projektu jest prezentacja spektaklu Talent on the Move, w wykonaniu zawodowej grupy studentów trzeciego roku CODARTS. Spektakl odbędzie w sobotę, 21 kwietnia o godz. 20:00, a poprzedzony zostanie o godz. 18.00 pokazem finalistów  Międzynarodowego Festiwalu Tańca oraz o godz. 19.00 spektaklem Teatru Tańca Caro The Room (chor. Eliza Kindziuk, Sebastian Piotrowicz) w procesie tworzenia.

 

CODARTS to Uniwersytet Artystyczny na skalę międzynarodową, gdzie kształci się około 1000 studentów z całego świata. Uczelnia oferuje wysoki poziom kształcenia w dziedzinie muzyki, tańca i sztuki cyrkowej. Wydział tańca Uniwersytetu Artystycznego Codarts (do niedawna zwany Rotterdamską Akademią Tańca) został założony w 1931 roku przez Corrie Hartong i Gertrud Leistikow. Obecnie jest jednym z najbardziej znanych i wiodących instytutów tańca współczesnego w Europie. Misją Uniwersytetu Artystycznego Codarts  jest szkolenie przyszłej światowej czołówki samoświadomych artystów tańca w programie studiów licencjackich, dając solidne podstawy wszechstronnych i nowoczesnych umiejętności tanecznych i stworzenie jasnej wizji studenta tańca współczesnego. Codarts aspiruje do kształcenia wysoko wykwalifikowanych artystów tańca, z optymalnym przygotowaniem do kariery tancerzy, którzy bez trudu znajdują pracę na międzynarodowym rynku pracy. Aplikacja na poszczególne programy i kierunki nauczania na Uniwersytecie Artystycznym CODARTS ma charakter audycji. CODARTS przeprowadza kilka przesłuchań każdego roku, zarówno w Holandii, jak i za granicą. Na przesłuchaniach eksperci CODARTS oceniają umiejętności techniczne tancerzy, ich możliwości rozwoju zarówno pod względem technicznym, artystycznym jak i motywacyjnym. Więcej szczegółowych informacji na temat programów kształcenia na Uniwersytecie Artystycznym CODARTS na www.dance.codarts.nl.

 

Współpraca Sceny Teatralnej Miasta Siedlce z rotterdamskim uniwersytetem została podjęta dzięki inicjatywie Iwony Marii Orzełowskiej, która zaprosiła na warsztaty studentów i profesorów Codarts do Siedlec. 

 

W ramach pobytu Codarts w Siedlcach 19-21 kwietnia 2018 odbędzie się V Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego i Jazzowego w Siedlcach.

Więcej o festiwalu

 

Wydarzenie zostało objęte patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

 

2018 - Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego (miniaturka)

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia