ENG
A A A
 marzec 2019 

Kraków/KCC: „KCC Dance Intensive” – letnie warsztaty

2 lipca 2018

Warsztaty

Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza na intensywne, letnie warsztaty, które odbędą się w dniach od 27 sierpnia do 1 września 2018 r. w zmienionej formule. Oferta zostaje poszerzona o dodatkowe formy – w programie: FIZYCZNYzGAGAcamp, Gaga dancers i GoPiYoga z Gosią Mielech, taniec fizyczny z Patricią Hastewell oraz po raz pierwszy w KCC Countertechnique z Yi-chun Liu. Warsztaty przeznaczone dla tancerzy średnio zaawansowanych i zaawansowanych, zainteresowanych szeroko pojętym tańcem współczesnym i improwizacją. Podczas wydarzenia odbędą się również zajęcia Gaga people adresowane do wszystkich chętnych powyżej 16 r.ż., bez wcześniejszego doświadczenia tanecznego.

 

Formy: Gaga dancers, GoPiYoga, taniec fizyczny, Countertechnique oraz dodatkowo Gaga people.

 

Koszt:

cena promocyjna terminowa bez noclegu: 1000 zł przy zgłoszeniu i wpłacie I raty w wysokości 500 zł do dnia 18 lipca, płatność II raty do 3 sierpnia

- cena promocyjna terminowa z noclegiem: 1100 zł przy zgłoszeniu i wpłacie I raty w wysokości 550 zł do dnia 18 lipca, płatność II raty do 3 sierpnia

- cena regularna bez noclegu: 1200 zł przy zgłoszeniu i wpłacie od 18 lipca w miarę wolnych miejsc

- cena regularna z noclegiem: 1300 zł przy zgłoszeniu i wpłacie od 18 lipca w miarę wolnych miejsc

- cena za 1 zajęcia Gaga people: 35 zł (płatne na miejscu)

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona!!!

Organizatorem oraz koordynatorem warsztatów jest Krakowskie Centrum Choreograficzne – Nowohuckie Centrum Kultury.

 

Pedagodzy: Gosia Mielech (założycielka DanceLab, współpraca: Polski Teatr Tańca, Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK, Uri Ivgi & Johan Greben, Ohad Naharin, Bosmat Nossan), Patricia Hastewell (współpraca: Yasmin Vardimon Dance Company), Yi-chun Liu (współpraca: Peeping Tom, Ann van den Broek, Anouk van Dijk, Scapino Ballet Rotterdam)

 

Więcej informacji o pedagogach, regulamin oraz karta zgłoszeń: https://nck.krakow.pl/kcc/blog/kcc-dance-intensive/

Kontaktkcc@nck.krakow.pl

Zgłoszenia do 18 lipca. 

 

Grafik (poniedzialek-sobota):
10:00-12:00 Countertechnique
12:15-13:30 Gaga Dancers
13:30-15:00 przerwa obiadowa
15:00-17:00 taniec fizyczny
17:15-18:15 GoPiYoga
= 6 h 15 minut dziennie

 

Zajęcia Gaga people (środa-piątek): 19:30-20:30

 

 

Noclegi:

Organizatorzy oferują możliwość noclegu w Nowohuckim Centrum Kultury w formie miejsca w sali zbiorowej z dostępem do sanitariatów oraz pryszniców. Uczestnicy powinnni we własnym zakresie zapewnić sobie karimatę lub materac oraz śpiwór.

 

Wyżywienie:

Istnieje możliwość zakupu obiadów w Bistro Marchewka, znajdującym się w Nowohuckim Centrum Kultury.  Dla uczestników KCC Dance Intensive abonament w postaci zupy oraz drugiego dania + woda przez 6 dni w wysokości 72 zł (12 zł za dwudaniowy obiad). Płatność w Marchewce w pierwszy dzień warsztatów.

 

Wieczorne atrakcje:

Wieczorami zapraszamy do wspólnego spędzania czasu, integracji, basenów, saun, filmów i zwiedzania Krakowa.

 

Regulamin oraz karta zgłoszenia: https://nck.krakow.pl/kcc/blog/kcc-dance-intensive/

 

 

 

Małgorzata Mielech – jest tancerką, choreografem, nauczycielem GaGa oraz pedagogiem tańca. Ukończyła Gaga Teacher’s Training Course w 2018 roku, pod kierownictwem artystycznym Bosmat Nossan, Saar Harari oraz opieką mentorską Ohada Naharina.

 

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W latach 2007 – 2012 była solistką w Polskim Teatrze Tańca. Tańczyła w całym repertuarze Polskiego Teatru Tańca, współpracowała z wieloma polskimi oraz zagranicznymi choreografami, wśród nich: Ohad Naharin, YossiBerg, Jacek Przybyłowicz, Yoshifumi Inao, Ewa Wycichowska, Gunhild Bjørnsgaard, Paulina Wycichowska, Thierry Verger i inni.

 

Gosia związana jest z DanceLab – projektem artystycznym, który założyła w 2012 roku. Przez lata istnienia DanceLab, stworzyła kilka spektakli dla zespołu: Sababa, NILREB, Anonymous, I’mperfect. Prezentuje swoje spektakle zarówno w Polsce, jak i na świecie: Londyn, Lizbona, Jerozolima, Tel Awiw, Sztokholm, Berlin, Moss, Norymberga, Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław itd.

Laureatka nagrody Najbardziej abstrakcyjna idea podczas Festiwalu Licht. Blicke w Norymbergi, gdzie zaprezentowała swoje dwa spektakle. Gosia zaprasza także gościnnych choreografów do współpracy, Shi Pratt stworzyła dla DanceLab spektakl pt. We Bleed The Same Color. Jako niezależna artystka zaangażowana jest w wiele prestiżowych działań artystycznych, współpracowała z duetem izraelsko – holenderskim Uri Ivgi & Johan Greben. Tańczyła w nowych produkcjach oraz w istniejącym repertuarze Ivgi&Greben.Wzięła udział w projekcie CollectiveJumps, w choreografii Isabelle Shad w Stary Browar – Nowy Taniec, Art Station Foundation.

 

Została zaproszona przez Instytut Polski w Tel-Awiwie oraz Ogólnokształcącą Szkołę Baletową w Poznaniu do wzięcia udziału w polsko – izraelskiej wymianie artystycznej, jako choreograf reprezentujący Polskę. Podczas pobytu w Tel Awiwie, prowadziła próby oraz warsztaty mistrzowskie dla studentów Ironi Alef High School for Arts and Sciences w Tel Awiwie. Wzięła udział w multimedialnym widowisku tanecznym Ksenofonia. Symfonia dla innego w reżyserii Jana Komasy. Premiera odbyła się podczas Malta Festiwal w Poznaniu.

 

Gosia jest artystycznie zaangażowana w różne, interdyscyplinarne projekty artystyczne, m.in.: jest wykonawcą, choreografem, a także sprawuje opiekę artystyczną nad teledyskami muzycznymi oraz sesjami zdjęciowymi. Współpracuje m.in. z: Ray Wilson, Apparat oraz dj An on Bast.

 

Uczy swojego repertuaru DanceLab na licznych festiwalach w Polsce i na świecie. Prowadzi warsztaty z GaGa, tańca współczesnego, improwizacji, a także Vinyasa yoga, Pilates w: Polsce, Niemczech, Norwegii, Szkocji, Izraelu itd. Jest twórcą GoPiYoga – autorskiej formy ruchu przeznaczonej dla tancerzy i nie tylko.

 

http://www.gosiamielech.com/

 

 

GaGa

GaGa jest językiem ruchowym opracowanym przez wiele lat przez Ohada Naharina i stosowanym w codziennym treningu i praktyce tanecznej Batsheva Dance Company. Język GaGa jest nieustannie rozwijany i pogłębiany, opiera się na przekonaniu, że ruch ma leczącą, dynamiczną i nieustannie zmieniającą się moc.

 

GaGa jest nowym sposobem zdobywania wiedzy i samoświadomości przez ciało. Oferuje sposób odkrywania i wzmacniania ciała oraz zwiększania elastyczności, pewności siebie i zakresów ruchu, jednocześnie uwalniając zmysły i wyobraźnię. GaGa podnosi świadomość własnych fizycznych słabości, przebudza odrętwiałe obszary ciała, obnaża fizyczne zafiksowania i oferuje sposoby ich eliminacji.

 

Praca ta wzmacnia instynktowny ruch i łączy ruch świadomy z nieświadomym, i pozwala na doświadczanie swobody i przyjemności w prosty sposób, w przyjemnej przestrzeni, w wygodnym ubraniu, przy muzyce, każdy w indywidualnym ruchu z innymi.

 

GaGa/ dancers to codzienny trening tancerzy Batsheva Dance Company, zajęcia te są także prowadzone dla tancerzy na całym świecie. Zajęcia GaGa/dancers są otwarte dla profesjonalnych tancerzy oraz zaawansowanych studentów tańca. Zajęcia GaGa/dancers trwają godzinę i piętnaście minut, prowadzone są przez tancerzy, którzy pracowali z Ohadem Naharinem. GaGa/dancers zbudowane są na tej samej strukturze, jak zajęcia GaGa/people, jednak różnią się specyficzną terminologią i zadaniami, które są częścią wiedzy i umiejętności potrzebnych dla tancerzy.

 

GaGa/people Zajecia te otwarte sa dla każdego, bez konieczności posiadania jakiegokolwiek wcześniejszego doświadczenia. GaGa/people są otwarte dla osób powyżej 16. roku życia, niezależnie od doświadczenia tanecznego czy ruchowego. Zajęcia GaGa/people trwają godzinę i są prowadzone przez tancerzy, którzy pracowali z Ohadem Naharinem. Nauczyciele prowadzą uczestników poprzez serię wskazówek do ruchu, które są zaprojektowane jako ciągły proces. Zamiast powtarzać czyjś ruch, uczestnik aktywnie eksploruje zadania, odkrywając własne interpretacje informacji i wykonania ruchu.

 

http://gagapeople.com/english/

 

 

GoPiYoga – Gosia Pilates Yoga – to sposób pracy z ciałem, który inspiruje do zmian, rozwoju. Ruch, który wycisza umysł, ożywia ciało i przywraca równowagę. GoPiYoga to fuzja vinyasa jogi oraz pilates, do praktyki wplatane są elementy baletu, GaGa, propriocepcji, tańca współczesnego, body conditioning oraz innych form ruchowych.

Zajęcia te budują wspaniałą siłę fizyczną, budzą świadomość ciała, a także otwierają serce, dzięki czemu uzyskamy stan głębokiego spokoju i kontaktu ze sobą. Ruchy połączone są w energetyczne, płynne sekwencje, dzięki którym rozwiniemy siłę, elastyczność, wytrzymałość, balans oraz zwinność i koordynację. Gosia zachęca uczniów, aby odważyli się opuścić swoją strefę komfortu, zachowując przy tym swoją indywidualność i niezależność podczas praktyki.

GoPiYoga powstała po to, aby dzielić się z uczestnikami ogromną pasją i miłością do ruchu oraz aby odkrywać nieograniczone możliwości ciała i umysłu.

 

http://www.gopiyoga.net/

 

 

GaGa dancers logo (miniaturka)countertechnique warsztaty KCC 2018 (miniaturka)

Krakowskie Centrum Choreograficzne logo 2016 (miniaturka)NCK (miniaturka)

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia