ENG
A A A
 lipiec 2019 
Fot. materiały organizatorów

Warszawa/Plac Małachowskiego 3: Agnieszka Kryst „ Ecstatic Body Practice” – warsztaty dla kobiet

4 lipca 2018

Warsztaty

W dniach 3,4,7 lipca 2018 roku w ramach programu „Zachęta na lato / Plac Małachowskiego 3” odbędą się warsztaty dla kobiet Ecstatic Body Practice. Poprowadzi je Agnieszka Kryst w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki. 

Podczas warsztatów uczestnicy spróbują znaleźć odpowiedzi na pytania: Czy współczesne aktywności fizyczne mogą wprowadzić w stan ekstatyczny? Która z form intensywnego ruchu może doprowadzić do transu? Czy będąc świadomie w działaniu, można doświadczyć euforii i uniesienia? Przedmiotem poznania dla uczestników stanie się poruszające się ciało. Swobodnie, naturalnie, organicznie. Proces badawczy zostanie przeprowadzony na podstawie współczesnych praktyk ruchowych z zakresu fitnessu i cardio, kick boxingu, boxingu, przez jogę, pilates, medytację, po praktyki somatyczne i terapeutyczne, zaczerpnięte z pola współczesnej choreografii i improwizacji. Bez napięcia. Bez presji. Ruch i jego intensywność wynikać będą ze świadomego wyboru, a nie z nakazu. Aby świadomie doświadczać ruchu, uczestnicy będą równolegle rozwijać praktykę uważności, pozwalającą dostrzec najmniejszą zmianę w działaniu i otwierać drogę do świadomej manipulacji. 

 

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy, lub telefonicznie: 

https://zacheta.art.pl/pl/kalendarz/agnieszka-kryst-warsztaty-dla-kobiet-ecstatic-body-practice-3

22 556 96 51


Agnieszka Kryst — absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2013 (Stary Browar Nowy Taniec, Poznań). Współpracowała z Martą Ziółek, Juanem Domìnguezem Rojo, Małgorzatą Haduch, Sojerdem Vreugdenhilem, Joanną Leśnierowską, Rebeccą Lazier. Finalistka konkursu New Europe Festival 2013 w Pradze, w czasie którego zaprezentowała solo Pressure oraz w duecie Liquid state of mind. Brała udział w projekcie Friv Move w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Stypendystka programu Solo Projekt Plus, w ramach którego stworzyła A Score: Partytura. Beneficjentka programu Global Practice Sharing w Movement Research w Nowym Jorku. Laureatka programu rezydencji artystycznych 2017 w Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy.

koncepcja, prowadzenie: Agnieszka Kryst
Uwaga: organizatorzy proszą przynieść ze sobą wygodny strój i wodę, ewentualnie ręcznik.

 

Więcej informacjihttps://zacheta.art.pl

 

Program „Zachęta na lato / Plac Małachowskiego 3” został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy.

 

Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia