ENG
A A A
 czerwiec 2019 
fot. materiały organizatora

Bruksela/P.A.R.T.S.: Nabór do programów edukacyjnych

22 marca 2019

Edukacja

Trwa nabór do programów edukacyjnych organizowanych w Brukseli przez P.A.R.T.S. – międzynarodową szkołę oferującą tancerzom i choreografom studia dzienne na kierunku taniec współczesny. Szkoła została założona w 1995 roku przez Rosas i De Munt/La Monnaie. Jej dyrektorką jest choreografka Anne Teresa De Keersmaeker. Obecnie studentom proponowany jest program Training, odbywający się co trzy lata (aktualny cykl 2019-2022) i adresowany do osób w wieku od 18 do 23 lat, przygotowujących się do pracy związanej z tańcem. Drugi program to Studios, dwuletni program studiów dziennych skierowany do twórców tańca i choreografów w wieku 21-27 lat, posiadających tytuł licencjata (lub wyższy) studiów tanecznych lub choreograficznych, którzy chcą wzbogacić swoją praktykę choreograficzną. 

 

O programie Training (2019-2022):

Training to program studiów wyższych dla tancerzy i twórców tańca w wieku 18-23 lata. Nowy cykl nauki rozpocznie się we wrześniu 2019 roku. Trzyletni cykl programu Training pomaga kursantom zapoznać się z podstawami techniki tańca współczesnego oraz z unikalnymi metodami stosowanymi w programach P.A.R.T.S.: połączenia tańca klasycznego i release technique, rozwoju świadomości fizycznej, umiejętności teatralnych i muzycznych, twórczego podejścia i refleksji teoretycznej. Szkoła rozwija szeroko rozumiane umiejętności taneczne, daje studentom szansę profesjonalnej praktyki pod okiem doświadczonych artystów i pedagogów oraz pielęgnuje ich twórcze talenty. Kursanci zachęcani są do samodzielnego myślenia, prowadzenia własnych badań oraz wymiany doświadczeń, a także do rozwijania empatycznego podejścia pozbawionego uprzedzeń.

 

Terminy i etapy rekrutacji:

Pierwszy etap rekrutacji do programu Training na lata 2019-2022 zostanie zorganizowany do końca marca 2019 roku w różnych miejscach na terenie Europy, a także poza nią. Pełny proces rekrutacyjny składa się z dwóch etapów: jednodniowych audycji w ramach preselekcji oraz audycji końcowych, które odbędą się w Brukseli w dniach 9-14 kwietnia. Udział w trwającym tydzień drugim etapie jest obowiązkowy dla wszystkich wyłonionych wcześniej kandydatów.

 

Więcej informacji o zasadach procesu rekrutacyjnego do programu Training oraz terminarz pierwszego etapu (preselekcji) na stronie: www.parts.be/auditions

 

O programie Studios (2019-2021):

Studios to dwuletni program studiów dziennych skierowany do młodych twórców tańca i choreografów, którzy mają tytuł licencjata (lub wyższy) studiów tanecznych lub choreograficznych i którzy chcą wzbogacić swoją praktykę choreograficzną. P.A.R.T.S. w ramach studiów oferuje 12 miejsc dla osób w wieku 21-27 lat. Grupa ta składać się będzie z absolwentów poprzedniego cyklu programu Training oraz osób wyłonionych w wyniku rekrutacji (otwarte audycje).

 

Rozpoczęcie kariery zawodowej związanej z tańcem współczesnym i utrzymanie się na rynku pracy w późniejszym okresie stanowią nie lada wyzwanie dla każdego młodego artysty, dlatego im bardziej konkretna jest początkowa wizja tej kariery, tym większe są szanse na odniesienie sukcesu. Studios daje młodym artystom przestrzeń, czas i możliwość realizacji własnej praktyki twórczej w tańcu współczesnym. Organizowane w ramach studiów lekcje tańca, warsztaty badawcze dotyczące ruchu, choreograficzne klasy mistrzowskie, refleksje teoretyczne, świadomość własnego potencjału oraz program wymiany edukacyjnej z partnerami z Tajwanu i Senegalu, dają możliwość pogłębiania wiedzy oraz rozwijania świadomości własnej wizji artystycznej i kreatywności. Program studiów dba również o współpracę z rówieśnikami i tworzenie wspólnych projektów.

  

Terminy i etapy rekrutacji:

Rekrutacja do programu Studios będzie przebiegała w dwóch etapach. Pierwszy etap to złożenie dokumentów aplikacyjnych, najpóźniej do 15 kwietnia 2019. Drugi etap, finałowa audycja, odbędzie się w dniach 5-9 czerwca w Brukseli. Udział w drugim etapie jest obowiązkowy dla wszystkich kandydatów.

 

Więcej informacji o zasadach procesu rekrutacyjnego oraz o programie Studios na stronie: https://www.parts.be/studios

 

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia