ENG
A A A
 listopad 2019 
fot. materiały organizatora

Berno/Szwajcaria: Uniwersytet w Bernie – nabór na studia podyplomowe Master of Advanced Studies (MAS) in Dance Science

17 czerwca 2019

Edukacja

Uniwersytet w Bernie zaprasza do udziału w trzecim naborze na studia podyplomowe – Master of Advanced Studies (MAS) in Dance Science. Program przygotowuje absolwentów do pracy w różnych zawodach branży tanecznej. Oferuje przy tym kompleksowe nauczanie i praktykę, w relacji do różnych grup odbiorców (m.in. dzieci, pokolenie 50+, osoby niepełnosprawne, amatorzy, zawodowi tancerze). 

 

O programie:

Program Dance Science pozwala studentom zdobyć wiedzę na temat edukacji, stylu życia i specyfiki pracy scenicznej profesjonalnych tancerzy oraz z zakresu wpływu zajęć tanecznych na różne grupy społeczne (np. dzieci, osoby starsze). Wywodząc się z nauk o sporcie, dance science – jako interdyscyplinarna dziedzina badawcza – kładzie silny nacisk na korespondencję między teorią a praktyką.

 

Program MAS in Dance Science obejmuje sześć semestrów. Trzeci nabór wystartuje już w lipcu tego roku. Program umożliwia zawodowym tancerzom podjęcie studiów podyplomowych przy jednoczesnym kontynuowaniu pracy. Program MAS skierowany jest do tancerzy, nauczycieli, choreografów i dyrektorów artystycznych, jak również do pokrewnych specjalistów ochrony zdrowia i naukowców interesujących się tańcem.

 

Program MAS in Dance Science (60 punktów ECTS) składa się z trzech Certyfikatów Studiów Podyplomowych (CAS) Uniwersytetu w Bernie. Studenci Uniwersytetu w Bernie mogą również uzyskać każdy z tych certyfikatów odrębnie. Dwa certyfikaty zostaną przyznane przez Uniwersytet w Bernie (Szwajcaria), a jeden przez ośrodek tamed (Tanzmedicin Niemcy). Program MAS Dance Science zostanie uruchomiony w lipcu 2019. Pierwsza część programu to Studia Podyplomowe z zakresu Dance Science: Health & Performance (Zdrowie i praktyka sceniczna), które realizowane będą we współpracy z tamed (Frankfurt).

 

Studia Podyplomowe z zakresu Dance Science: Health & Performance (Zdrowie i praktyka sceniczna), ukierunkowane są na krytyczną analizę anatomicznych, fizjologicznych i psychologicznych uwarunkowań ciała tańczącego i praktyki scenicznej. Program nauczania skupia się na zagadnieniach dotyczących zdrowia i dobrego samopoczucia tańczących dzieci, dorosłych, seniorów i osób niepełnosprawnych, zajmujących się tańcem rekreacyjnie, jak i zawodowo.

 

Termin zgłoszeń: 20 czerwca 2019 roku

 

Więcej informacji: www.dancescience.unibe.ch

 

Kontakt: dancescience@ispw.unibe.ch, tel. +41 (0)31 631 56 64

(Andrea Schärli, kierownik programu)

tel. +41 (0)31 631 56 59

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia