ENG
A A A
 listopad 2019 
fot. Katarzyna Szugajew, Ramona Nagabczyńska

Warszawa/36. Scena Tańca Studio: Ramona Nagabczyńska „Choreografia twarzy” – warsztat

26 czerwca 2019

Warsztaty

W ramach 36. Sceny Tańca Studio w sobotę, 29 czerwca, Instytut Muzyki i Tańca i STUDIO teatrgaleria zapraszają na warsztat Ramony Nagabczyńskiej Choreografia twarzy. Podczas trzygodzinnego warsztatu (od godz. 10.00 do 13.00) artystka podzieli się z uczestnikami praktyką ruchową i rezultatami researchu na temat choreografii twarzy, których zwieńczeniem będzie spektakl Facia (premiera w listopadzie 2019 roku).

 

O warsztacie:

Tradycyjnie twarz uważana jest za nośnik prawdy, interfejs sfery psychicznej człowieka, a język jej analizy naładowany jest romantyczną mitologią. Twarz jest częścią ciała, na którą zwracamy szczególną uwagę i która najbardziej uaktywnia empatię na poziomie neuronów lustrzanych. Jednocześnie jej postrzeganie podlega historycznym przemianom i specyficznym nakazom, dotyczącym ciała.

 

Jakie konsekwencje proces ten ma dla „choreografii twarzy”? Dlaczego dyskurs taneczny jest tak ubogi w rozważania na ten temat? Skąd wzięła się charakterystyczna dla tańca współczesnego obsesja na punkcie neutralnej twarzy? Co w ogóle znaczy „neutralna twarz”? I jakie przybiera formy? Czy obsesja ta wynika z potrzeby ucieczki od psychicznego współodczuwania? Czy wyraża opór wobec większej komplikacji już skomplikowanego obrazu? Czy odwrotnie – jest sprzeciwem wobec zbytniego uproszczenia czegoś pierwotnie bogatego?

 

Miejsce: Teatr STUDIO, Pl. Defilad 1, Modelatornia

 

Liczba miejsc ograniczona. Bilety w cenie 20 zł w kasie STUDIO teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej: www.teatrstudio.pl dostępne tylko do piątku 28 czerwca.

 

Warsztat w ramach: Scena Tańca Studio 2019, Tymczasowe Strefy Autonomiczne

Odsłona Czerwcowa: Środowiska naturalne
Kuratorzy: Anka Herbut, Mateusz Szymanówka
 

*** 

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce lub zagranicą. Cyklicznie, przez kilka dni w miesiącu STUDIO teatrgaleria będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

 

Projekt Scena Tańca Studio realizowany jest od września 2015 roku przez Instytut Muzyki i Tańca oraz STUDIO teatrgaleria, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Biura Kultury m.st. Warszawy.

 

Organizatorzy:

STUDIO teatrgaleria

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

 

Dofinansowano ze środków:

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

 

Studio Teatr Galeria (miniaturka)  IMIT (miniaturka)

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)  Syrenka 2019 STS (miniaturka)

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia