ENG
A A A
 kwiecień 2020 

Poznań: „Underscore” – warsztaty

21 lutego 2020

Warsztaty

Underscore jest strukturą improwizacyjną rozwijaną przez Nancy Stark Smith od roku 1990, praktykowaną na całym świecie. Oferuje narzędzia i strategie, które włączają kontakt improwizację w szerszy kontekst improwizacji tanecznej; rozwijają swobodę tańczenia w sferycznej przestrzeni – samodzielnie i z innymi, wspierają łączenie zagadnień kinestetycznych i kompozycyjnych podczas improwizacji. Underscore pozwala na wyrażanie pełnego spektrum energetycznych i fizycznych form i stanów.

 

Praktyka, trwająca zwykle od 3 do 4 godzin, rozwija się przez różne stany dynamiki, włączając w to zarówno czas cichej, prywatnej, uwewnętrznionej aktywności, jak i wysokiej energii oraz tanecznych interakcji.

 

W niedzielę 23 lutego, w godz. 13.30-18.00 w poznańskim Studio Słodownia +3 odbędą się warsztaty Underscore, do których wprowadzenie i facylitację poprowadzi Natalia Oniśk.

 

13.30-14.30 wprowadzenie

15.00-18.00 Underscore

  

Prowadząca: 

Natalia Oniśk jest performerką i aktywistką związaną z kontakt improwizacją (praktykuje i uczy tej techniki). Zafascynowana Undrescorem od pierwszego spotkania w 2011 roku, którego uczyła się od Nancy Stark Smith. Zaangażowana w badanie i popularyzowanie tej praktyki.

 

Informacja dla uczestników: Wprowadzenie jest obowiązkowe dla osób, które nie brały wcześniej udziału w Underscore, a dla pozostałych zalecane. Trzeba też być na czas i zostać do końca. Warto wziąć notatnik lub/i coś do rysowania, owoce, orzechy lub czekoladę i ubrać się na cebulkę.

Miejsce: Studio Słodownia +3 / Stary Browar Nowy Taniec w Poznaniu

  

Więcej o Underscore: https://nancystarksmith.com/underscore/

 

Zapisy: cig.iceland@gmail.com 

Koszt: 30 zł. Cały dochód z wydarzenia przeznaczony zostanie na działalność statutową Pracowni Na Rzecz Wszystkich Istot, w ramach akcji Taniec dla Ziemi. 

Uwaga organizatora: wrzuć więcej, jeśli możesz. A jeśli jesteś w trudnej sytuacji finansowej, napisz do nas, możesz pomóc przy organizacji wydarzenia w zamian za udział https://pracownia.org.pl/

 

Współorganizatorem wydarzenia jest Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

 

Art Stations Foundation (miniaturka)

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia