ENG
A A A
 kwiecień 2020 
fot. Bart Grietens, materiały organizatora

Akademia Sztuk Pięknych w Amsterdamie/Akademia Teatru i Tańca: Nabór do Szkoły Mimów na rok akademicki 2020/21

20 lutego 2020

Edukacja

Szkoła Mimów to czteroletni program studiów licencjackich przy Akademii Teatru i Tańca (w Akademii Sztuk Pięknych w Amsterdamie), którego absolwenci uzyskują dyplom licencjata sztuki w dziedzinie teatru. 

 

W Szkole Mimów nie chodzi o udawanie, lecz o bycie. Studenci uczą się analizować i rozumieć język ciała oraz stosować go na płaszczyźnie teatralnej w sposób bardzo indywidualny. Sama technika jest czymś nudnym, dlatego organizatorzy programu skupiają się wspieraniu rozwoju artystycznego mimów poprzez kształcenie świadomości fizycznej oraz unikalnego, osobistego stylu.

 

Rekrutacja:

W toku corocznej rekrutacji Szkoła Mimów przyjmuje jedynie wybranych spośród wielu chętnych kandydatów na studia. Od osób kandydujących wymaga się budowy ciała odpowiedniej dla tej bardzo fizycznej formy teatru, a także umiejętności pracy indywidualnej i zespołowej, zdolności analitycznych i aktorskich.

 

Rekrutacja składa się z dwóch etapów. Podczas pierwszego, jednodniowego etapu osoby kandydujące wezmą udział w różnego rodzaju warsztatach i zajęciach. Osoby zakwalifikowane do drugiego, dwudniowego etapu wezmą udział w porannych i popołudniowych zajęciach, podczas których otrzymają zadanie do wykonania na kolejny dzień.

 

Audycje w naborze na rok akademicki 2020/21 odbędą się w Amsterdamie:

I runda: 10 lub 11 kwietnia 2020. Termin nadsyłania zgłoszeń: 1 marca 2020.

II runda (dla osób, które pomyślnie przejdą pierwszy etap rekrutacji): 18-19 kwietnia 2020.

 

Więcej informacji na stronie Akademii Sztuk Pięknych w Amsterdamie.

 

Osoba kontaktowa: Inge van Eijck: mime@ahk.nl

 

Academy of Theatre and Dance

Jodenbreestraat 3

NL - 1001 MH Amsterdam
www.ahk.nl/en/

 

 

 

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia