ENG
A A A
 luty 2019 

W marcu pierwsza odsłona Sceny Tańca Studio 2019

22 lutego 2019

Pierwsza w tym roku odsłona projektu Scena Tańca Studio 2019, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Studio teatrgaleria przy wsparciu Biura Kultury m.st. Warszawy i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbędzie się w dniach 22-24 marca. Scena Tańca Studio ma już swoją tradycję, w myśl której odsłona lub kilka odsłon związanych jest zwykle wspólną ideą. Rozpoznawalność splotu wydarzeń tanecznych w teatralnych przestrzeniach Studio teatrgaleria rośnie, a nadawane kolejnym częściom tytuły sprawiają, że odsłony są spójne pod względem programowym. W tegorocznych wiosennych edycjach (marzec-kwiecień) Scena Tańca Studio skoncentruje się wokół idei zaprezentowania i promocji najnowszych spektakli powstałych w Polsce lub zrealizowanych przez polskich choreografów. Ten unikatowy przegląd to okazja do zapoznania się z bieżącą, rodzimą i wyselekcjonowaną twórczością polskich artystów. Dbając o propagowanie tego dorobku, organizatorzy pozostawili sferę ewentualnych zbieżności lub kontrastów między poszczególnymi spektaklami do oceny i interpretacji publiczności.

"Baba-dziwo", fot. Bartek Warzecha

Wałbrzych: Dziś premiera „Baby-dziwo” w reżyserii i choreografii Dominiki Knapik

22 lutego 2019

Dziś w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu premiera Baby-dziwo w reżyserii i choreografii Dominiki Knapik, na podstawie utworu Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej o tym samym tytule. Jest to brawurowa tragikomedia z 1938 roku, która mimo upływu 80 lat okazuje się być niezwykle aktualnym komentarzem politycznym do dzisiejszych wydarzeń. Zabawna historia kobiety-dyktatorki w trafny sposób punktuje gorączkę faszyzmu, która ogarnęła świat w dwudziestoleciu międzywojennym. Autorka skupia się na problemie ludzi niepotrzebnych i odrzuconych, którzy stają się tyranami, kiedy tylko społeczeństwo, w przypływie szaleństwa daje im do tego możliwość. Za sprawą Dominiki Knapik baba-dziwo ożyje w formalnym i groteskowym spektaklu pełnym faktur, konturów i ruchu.

 

Spektakl grany będzie 22-23 lutego o godz. 19.00 i 24 lutego o godz. 18.00.

Johann Kresnik, Kurt Schwertsik, Gottfried Hellwein (Austria), „Macbeth”. Na zdjęciu: Andressa Miyazato & Pavel Povrazník. Fot. Dieter Wuschanski.

ImPulsTanz 2019: Pionierzy niemieckiego Tanztheater podbijają największe sceny teatralne Wiednia

22 lutego 2019

Radykalny, transnarodowy, oszałamiający wizualnie, wzruszający, zawsze aktualny – takimi określeniami opisywany jest zwykle niemiecki Tanztheater.  Dwa spektakle pionierów tego gatunku pojawią się latem tego roku na międzynarodowym festiwalu tańca ImPulsTanz. Będą to: Macbeth w reżyserii Johanna Kresnika, Kurta Schwertsika i Gottfrieda Helnweina w Volkstheater na rozpoczęcie festiwalu 11 i 13 lipca oraz Masurca Fogo w wykonaniu Tanztheater Wuppertal Pina Bausch, która zostanie pokazana w Burgtheater 16, 18 i 19 lipca.

 

Przedsprzedaż biletów na festiwal od 6 czerwca 2019 roku.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia