ENG
A A A
 sierpień 2019 

Konferencja prasowa Polskiej Platformy Tańca 2019

19 sierpnia 2019

Zapraszamy przedstawicieli instytucji i organizacji działających na rzecz tańca, przedstawicieli mediów, artystów oraz wszystkich miłośników tańca na konferencję prasową poświęconą tegorocznej edycji Polskiej Platformy Tańca, której finał odbędzie się w dniach 5-8 września 2019 roku w Gdańsku.

 

Konferencja odbędzie się 28 sierpnia o godz. 12:00 w siedzibie Instytutu Muzyki i Tańca przy ul. Aleksandra Fredry 8 w Warszawie. Rejestracja uczestników konferencji trwa do 26 sierpnia.

Aleksandra Osowicz „Performans międzygatunkowy – CwP2019no1”, fot. archiwum prywatne

Wawerskie Centrum Kultury: W niedzielę „Performans międzygatunkowy – CwP2019no1” Aleksandry Osowicz

16 sierpnia 2019

W niedzielę, 18 sierpnia Aleksandra Osowicz zaprasza na Performans międzygatunkowy – CwP2019no1, który odbędzie się w Wawerskim Centrum Kultury w Warszawie. Przy pracy nad serią performansów Performans międzygatunkowy artystka wyszła z założenia, że współcześnie zwierzęta bawią ludzi nie tylko w cyrkach i ogrodach zoologicznych, ale też w domach. Są w pewnym sensie performerami dla ludzi. Zaktualizowały swój zakres pracy do tego, co nazywamy pracą niematerialną lub afektywną. Inspiracją do praktyki w ramach Performansu międzygatunkowego jest więc pytanie, co by było, gdybyśmy odwrócili na chwilę role i zaoferowali zwierzętom pozycję widzów?

 

Na próby choreograficzne (godz.15.00-18.00) zapraszone są wszystkie psy, bez względu na rasę, wiek czy płeć. Zostaną one współtwórcami i odbiorcami Performansu międzygatunkowego. Sezon 2. Odcinek 1. W trakcie prób organizatorzy proponują jedzenie, wodę i masaż. Po wydarzeniu (godz. 19.00) odbędzie się rozmowa z jego twórcami.

„Taniec i Niepełnosprawność: przekraczanie granic”. Fot. Wojtek Turzański, Mechtal Calling

„Taniec i Niepełnosprawność: przekraczanie granic” – wyłoniono uczestniczki laboratoriów w Maastricht

14 sierpnia 2019

Z przyjemnością informujemy, że Tatiana Cholewa i Katarzyna Żeglicka, artystki, które brały udział w laboratoriach tańca Taniec i Niepełnosprawność: przekraczanie granic w dniach 9-11 sierpnia 2019, zostały zaproszone do udziału w międzynarodowych laboratoriach w Maastricht. Laboratoria organizowane są w dniach 29 września – 5 października 2019 przy festiwalu Dutch Dance Days, realizowanym na miejscu przez Holland Dance Festival.

 

Serdeczne gratululejmy!

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia