ENG
A A A
 czerwiec 2019 
XV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca ZAWIROWANIA

Warszawa: Od dziś druga część festiwalu ZAWIROWANIA

14 czerwca 2019

XV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca ZAWIROWANIA odbywa się w dwóch częściach – za nami pierwsza część, czyli spektakl Asylum Kibbutz Contemporary Dance Company i uliczny pokaz Aliens białoruskiego The Physical Theater Inzhest. Od dziś, 14 czerwca można uczestniczyć w drugiej części festiwalu, na którą składa się aż 11 spektakli w wykonaniu zespołów z Indii, Peru, USA, Włoch, Węgier, Singapuru, Izraela, Białorusi i Polski, które odbywać się będą codziennie do 25 czerwca, oraz pięć warsztatów, prowadzonych przez członków zaproszonych grup. Na pierwszy z czerwcowej serii spektakli zapraszają gospodarze – Teatr Tańca Zawirowania ze swoim flagowym Po godzinach, granym w odświeżonym składzie, dziś o godz. 19.00.

 

Hasła przewodnie tegorocznej edycji to: The Crossing oraz Looking for Asylum.

 

Finaliści „Solo Dance Contest 2019” i ostatni weekend z XI Gdańskim Festiwalem Tańca

14 czerwca 2019

W tegorocznym konkursie Solo Dance Contest wzięło udział 24 tancerzy. Jury w składzie: Magdalena Reiter (tancerka, założycielka i dyrektor artystyczna międzynarodowych warsztatów VIBRA), Marie Kinsky (kuratorka, pedagog, ukończyła paryską Sorbonę, obecnie pracuje w Czechach), Guy Cools (krytyk, producent i dramaturg tańca), Peter Svenzon (kompozytor i choreograf Art of Spectra) oraz Rodolpho Leoni (profesor choreografii, który w młodości założył pierwszą brazylijską grupę tańca współczesnego) zakwalifikowało do finału sześcioro tancerzy. Pokazy finałowe odbędą się 14 czerwca o godz. 18.00. Dzień później na festiwalu odbędzie się Dzień węgierski, podczas którego wystąpią Rita Góbi (dwukrotnie, z duetem we współpracy z Japonką Ruri Mito oraz z solo) oraz Ferenc Fehér i David Mikó. Ostatniego festiwalu  wystąpi założony przez polskich twórców i działający w Szwajcarii Pink Mama Theatre. Zespół pokaże swój najnowszy spektakl Fashion.

XIII Mandala Performance Festival

Wrocław: Rusza XIII Mandala Performance Festival

14 czerwca 2019

Od środy, 19 czerwca do niedzieli, 23 czerwca potrwa XIII Mandala Performance Festival. Pierwsze dwa dni festiwalu przeznaczone są na warsztaty, które poprowadzą tancerze popularnego zespołu Pink Mama Theatre. Trzy kolejne dni to czas prezentacji spektakli – najpierw Fashion, najnowszego spektaklu Pink Mama Theatre, a następnie performansów, miniatur choreograficznych i spektakli Wiktorii Reszki i Alexeya Torgunakova, Anny Piotrowskiej, Pracowni Teatru Tańca, Kacpra Lipińskiego, Katarzyny Myrdy oraz Wojciecha Marka Kozaka. Kuratorem Mandali jest Adam Kamiński, współpracują Ewa Staroń i Małgorzata Gietler.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia