ENG
A A A
 październik 2019 
Gosia Mielech „FearLess”, fot. Adam Ciereszko

Premiera „FearLess” Gosi Mielech w poznańskim PAWILONIE

18 października 2019

We wtorek, 22 października o godz. 19.00 w PAWILONIE w Poznaniu odbędzie się polska premiera spektaklu FearLess według koncepcji, w choreografii i wykonaniu Gosi Mielech. Praca miała swoją światową premierę we wrześniu na Non Stop Festivalen w Norwegii. Tematem tego osobistego spektaklu jest strach – pierwotna emocja, która prowokuje destrukcję, ale także umożliwia przetrwanie. Strach jako śliski twór, który pełza pod skórą, penetruje i zatruwa krew.

 

Po spektaklu odbędzie się rozmowa publiczności z artystką.

Teatr ROZBARK: Spektakl dyplomowy studentów IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu „N/EBO” – chor. Anna Godowska

Teatr ROZBARK w Bytomiu pokaże „N/EBO” – spektakl dyplomowy studentów WTT w choreografii Anny Godowskiej

18 października 2019

Teatr ROZBARK w Bytomiu zaprasza w niedzielę, 20 października o godz. 19.00 na premierę spektaklu dyplomowego studentów IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie pt. N/EBO, do którego choreografię ułożyła Anna Godowska. Spektakl składa się z dwóch części: pierwszej, wysnutej z dziewiętnastu fantazji studentów na temat Bytomia, opowieści o cienistej stronie miasta i drugiej, prowadzącej na drugą stronę lustra i będącej poniekąd odpowiedzią na problemy współczesnych miast. N/EBO oparte jest na pracach studentów, które powstały podczas warsztatów z Anną Godowską i Sławomirem Krawczyńskim.

 

Drugi pokaz spektaklu odbędzie się w poniedziałek, 21 października o godz. 20.00.

Trwają pokazy w ramach Terytoriów choreografii – w weekend prezentacje w Bułgarii

17 października 2019

W lipcu 2019 rozpoczęła się kolejna odsłona międzynarodowej trasy projektu Terytoria choreografii – nowe szlaki awangardy. Publiczność w sześciu miastach Europy Środkowo-Wschodniej m.in. w Pradze, Warszawie i Bukareszcie, mogła zobaczyć najciekawsze prezentacje polskiego tańca współczesnego. Rok 2019 jest poświęcony Poli Nireńskiej. W oparciu o jej życie i twórczość, powstał spektakl Agaty Siniarskiej i Karoliny Grzywnowicz pod tytułem Druga natura. Punktem wyjścia dla stworzonej choreografii była historia Nireńskiej, tancerki, polskiej Żydówki, która w Zagładzie straciła większość rodziny. Artystki stworzyły Drugą naturę na podstawie zarówno biografii Poli, jak i jej niezwykłego dzieła − Tetralogii Holokaustu. Po ciepło przyjętych przez międzynarodową publiczność pokazach polskiego tańca współczesnego w  Niemczech, Polsce, Czechach, Mołdawii, Słowacji oraz Rumunii, projekt Terytoria choreografii – nowe szklaki awangardy zaprezentuje się w najbliższy weekend na festiwalu One Dance Week Festival w Płowdiwie (Bułgaria), tegorocznej Europejskiej Stolicy Kultury. Oprócz Drugiej natury będzie można obejrzeć spektakl Welcome/ Witajcie Aurory Lubos.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia