ENG
A A A
 styczeń 2020 
Fot. Maurycy Stankiewicz.

Warszawa/Nowy Teatr: Ania Nowak „Języki przyszłości/Future Tongues”

27 stycznia 2020 - 28 stycznia 2020 | godz. 19:00 | Warszawa: Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16

Pokaz spektaklu

Nowy Teatr w Warszawie zaprasza na spektakl Ani Nowak Języki przyszłości/Future Tongues, realizowany w ramach cyklu kuratorskiego Tomasza Platy TEATR 2118.

 

O spektaklu: To będzie rok pełen napiętej atmosfery, nieprzewidzianych wydarzeń i niespodzianek. Twój spokojny charakter może być wystawiony na próbę, bardzo możliwe, że stracisz twoją legendarną cierpliwość. Znajdziesz się w obecności dziwnych osób, które mogą cię zdestabilizować, wymuszając na tobie zmianę nawyków i rezygnację z niektórych zdobyczy. W tym roku może zapanować nieporozumienie. Będziesz mieć również do czynienia z pewną formą manipulacji. Miej oczy szeroko otwarte i pamiętaj o zachowaniu zimnej krwi. Uporządkuj wszystko, czego się od ciebie wymaga. Zmiany, które cię spotkają, nie będą tylko i wyłącznie negatywne. Czeka cię wiele okazji do spotkań, ale ty będziesz wolał/a skupić się na przetestowaniu swojego uroku osobistego niż na poważnym zaangażowaniu.

Warszawa/Teatr Wielki: Polski Balet Narodowy – „Dama kameliowa” – chor. John Neumeier

Warszawa/Teatr Wielki: Polski Balet Narodowy – „Dama kameliowa” – chor. John Neumeier

30 stycznia 2020 - 1 lutego 2020 | godz. 19:00 | Teatr Wielki - Opera Narodowa | 00-950 Warszawa

2 lutego 2020 | godz. 18:00 | Teatr Wielki - Opera Narodowa | 00-950 Warszawa

27 lutego 2020 - 29 lutego 2020 | godz. 19:00 | Teatr Wielki - Opera Narodowa | 00-950 Warszawa

1 marca 2020 | godz. 18:00 | Teatr Wielki - Opera Narodowa | 00-950 Warszawa

Pokaz spektaklu

Egzemplarz Damy kameliowej Aleksandra Dumasa (syna) znajdował się wśród eksponatów na wystawie Blaski i nędze. Obrazy prostytucji 1850-1910 w paryskim Musée d’Orsay. Autorem scenografii tej wystawy był reżyser operowy Robert Carsen. W salach wyłożonych kosztownymi tkaninami – takimi jakie wyściełały buduary kurtyzan – można było oglądać między innymi „fotel rozkoszy” skonstruowany dla syna królowej Wiktorii czy rozpartą na łóżku nagą Rollę Henri Gervexa. Kokoty, demi mondaines, grandes horizontales drugiej połowy XIX wieku inspirowały twórców – ucieleśniały marzenie o wolności oraz jej cenę; jak mówił Kees van Dongen: „One znały życie we wszystkich jego wyrazach”. Dama kameliowa to jeden z najsłynniejszych baletów Johna Neumeiera. Skojarzył on romantyczną miłość Małgorzaty i Armanda z muzyczną kwintesencją romantyzmu, jaką jest twórczość Fryderyka Chopina. W swojej opowieści choreograf  korzysta z narracji szkatułkowej – oto protagoniści Marguerite Gautier i Armand Duval spotykają się w operze podczas przedstawienia Manon Lescaut. Neumeier opowiada tańcem całą skalę namiętności – w muzyce Chopina odnajdujemy zarówno wynikający z jego choroby smutek, jak i radość, frywolność świata towarzyskiego Paryża, do którego należał – Paryża, gdzie „przyjemności mijają nas, krzycząc”.

Wrocław/ I „Persona”: La Chana – koncert muzyczno-taneczny

Wrocław/ I „Persona”: La Chana – koncert muzyczno-taneczny

31 stycznia 2020 | godz. 19:00 | Wrocław: Impart, ul Mazowiecka 17

Pokaz spektaklu

La Chana  jest niezwykle charyzmatyczną artystką. Występuje, siedząc na krześle. Jej taniec to czysta improwizacja, bo tylko w ten sposób – jak sama twierdzi – przekaz  może być  prawdziwy. Ma ponad 70  lat i po dwudziestu pięciu latach  przerwy, powróciła na scenę. Jej duch jest nadal bardzo silny. Posiada niezwykłą energię i szybkość stepowania. Jej powrót odbił się wielkim echem w świecie flamenco. Triumfuje na scenach najlepszych teatrów w Europie, w USA i w Japonii. Krytycy  teatralni są pod wielkim wrażeniem jej występów. Powrót na scenę, tak znakomitej gwiazdy lat 70. , został uwieńczony dokumentalnym filmem pt. La Chana – królowa flamenco oraz publikacją jej biografii. Wrocławski koncert jest jedyny w Polsce i stanowi początek jej tegorocznego światowego tourné, które zakończy się w Nowym Jorku. Na występ zaprasza Arte Flamenco.Wydarzenie odbywa się w ramach I edycji cyklu Persona.

 

Występowi La Chany towarzyszyć będą: pokaz La Chana – Królowa flamenco  Barbarze oraz wernisaż fotografii flamenco w Księgarni Hiszpańskiej Elite. Oba wydarzenia odbędą się 18 stycznia.INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia