ENG
A A A
 maj 2019 
Aleksandra Osowicz, aut. Maciej Bychowski

Wrocław/„Wszyscy spotkamy się w tym samym miejscu”: Rezydencja Aleksandry Osowicz „Performans międzygatunkowy” – performans dla psów i koncert

21 maja 2019 - 26 maja 2019 | Wrocław: galeria BWA Wrocław Główny, antresola na Dworcu PKP, ul. Piłsudskiego 105

Rezydencja artystyczna

W ramach cyklu rezydencji choreograficznych, będącego częścią wystawy Wszyscy spotkamy się w tym samym miejscu, BWA Wrocław zaprasza na Performans międzygatunkowy Aleksandry Osowicz.

 

W trakcie rezydencji Aleksandra Osowicz chciałaby poszerzyć tradycyjnie ludzkie grono odbiorców sztuki, wykorzystując międzygatunkową komunikację. W trakcie jej występów dla udomowionych i dzikich zwierząt powstaje specyficzna wspólnota poza ograniczeniami gatunkowymi. Spektakle dla zwierząt mają szansę zmienić tradycyjne myślenie o odbiorcach sztuki, nauczyć widzów, że zarówno patrzący, jak i performer mogą być „nie-ludzcy”.

fot. Jakub Wittchen, dzięki uprzejmości Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

Poznań/CK Zamek: „Taniec – budowanie wspólnoty” – warsztaty choreograficzne z Januszem Orlikiem

22 maja 2019 | godz. 12:30 | Centrum Kultury ZAMEK | Poznań

23 maja 2019 | godz. 10:00 | Centrum Kultury ZAMEK | Poznań

Warsztaty

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu zaprasza na trzydniowe warsztaty choreograficzne, które poprowadzi Janusz Orlik. Zajęcia są wydarzeniem integrującym, pozwalającym poznać siebie i drugiego człowieka – bez kategoryzowania i stygmatyzacji. Przez dwa pierwsze dni choreograf poprowadzi osobno: zajęcia z grupą artystów z niepełnosprawnościami (ze Stowarzyszenia na Tak) i zajęcia z grupą osób pełnosprawnych. Trzeciego dnia obie grupy spotkają się na wspólnych warsztatach integrująco-konfrontujących.

 

Bilety: 2 zł (online)

Wrocław/Opera Wrocławska: „Gra w karty / Święto wiosny” – chor. Jacek Przybyłowicz / Ivgi&Greben

Wrocław/Opera Wrocławska: „Gra w karty / Święto wiosny” – chor. Jacek Przybyłowicz / Ivgi&Greben

22 maja 2019 | godz. 19:00 | Opera Wrocławska | Wrocław

25 maja 2019 | godz. 19:00 | Opera Wrocławska | Wrocław

Pokaz spektaklu

Opera Wrocławska zaprasza na premierę dwóch baletów do muzyki Igora Strawińskiego Gra w karty / Święto wiosny. Mimo różnej treści, obydwa dzieła łączy jedna historia – oba poniosły fiasko podczas swoich premier, jednak oba przetrwały próbę czasu. Święto wiosny zostało uznane za jedno z największych arcydzieł, które zmieniło bieg historii muzyki i tańca. Premiera łączy w oryginalny sposób dwie kompozycje, z choreografiami przygotowanymi przez Jacka Przybyłowicza (Gra w karty) i duet Ivgi&Greben (Święto wiosny). Dwie różne estetyki, pozwalające zespołowi baletu zaprezentować się w odmiennych stylach, wymagających różnych umiejętności technicznych i scenicznych.   

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia