ENG
A A A
 luty 2019 
Warszawa/Nowy Teatr: Marta Ziółek, Maria Kozłowska „Choreografując siebie. How to be real?” – warsztaty

Warszawa/Nowy Teatr: Marta Ziółek, Maria Kozłowska „Choreografując siebie. How to be real?” – warsztaty

24 lutego 2018 - 25 lutego 2018 | godz. 12:00 | Warszawa: Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16

Warsztaty

Nowy Teatr zaprasza na warsztaty dla osób 16+, które poprowadzą Marta Ziółek i Maria Kozłowska. Warsztaty przeznaczone są dla profesjonalistów i amatorów: aktorów, performerów, choreografów i wszystkich zainteresowanych tańcem i ruchem.

 

Czas trwania: 4 godz.

Bilety: 400 zł / cały cykl

 

Zgłoszenia (CV wraz z listem motywacyjnym) prosimy przesyłać do 28 stycznia 2018 na adres warsztaty@nowyteatr.org.

 

Czym jest autentyczność performansu w czasach symbiotycznych zależności między sferą cyfrową i przestrzenią fizyczną? Czy performans, flirtujący z różnymi mediami, może być wypełniony aurą? Co czyni występ sceniczny realnym, jeśli nie kreuje on rzeczywistości? Jaka jest granica między tym, co rzeczywiste i tym, co odgrywane? Co to znaczy grać naprawdę? Jak autentyczność występu może stać się efektem choreograficznej praktyki, bazującej na kompozycji, formie oraz tożsamości twórcy? Co czyni performera autentycznym?

 

Cykl składa się czterech weekendowych warsztatów, podczas których uczestnicy będą pracować nad własnym solo:

Ciało, które nie kłamie – technociało.

Performans, prawda i autentyczność.

Tekst jako fizyczność.

Autoinscnizacje.

 

Marta Ziółek – choreografka, performerka, absolwentka School for New Dance Development w Amsterdamie, stypendystka prestiżowego Dance Web na ImpulsTanzFestival w Wiedniu (2011) i the Amsterdam Fund for the Arts (2013), uczestniczka europejskiej platformy „Europe in Motion” przeznaczonej dla młodych choreografów (2012). Bada granice pomiędzy sztukami wizualnymi, performansem i choreografią. Razem z Alexem Baczynkim-Jenkinsem jest współtwórczynią przestrzeni Kem w Warszawie. Autorka spektakli Zrób siebie, PIXO i TO.

 

Więcej: nowyteatr.org

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia