ENG
A A A
 czerwiec 2019 
Fot. Katarzyna Sołtys - Kassol Photography.

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018/5 odsłon współczesności: Technika José Limóna – warsztaty dla osób średniozaawansowanych. Prowadzenie: Takako Matsuda

26 lutego 2018 | godz. 14:45 | Warszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Gintrowskiego 32 godz. 14.45-16.15.

Warsztaty

W ramach programu edukacyjnego Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza w lutym 2018 na cykl warsztatów z techniki José Limóna, które poprowadzi Takako Matsuda. Uczestnicy warsztatów przyglądać się będą relacji między ciałem a grawitacją. Technika José Limóna poszerzy świadomość tancerza na temat dynamiki ciężaru ciała przy skokach, wejściach w podłogę i zawieszeniach. Poprzez pracę z oddechem uczestnicy poczują ciężar ciała, a poprzez pracę w pozycjach wysokich usprawnią górę ciała, nauczą się upadać i wchodzić w  podłogę, zastosują elementy techniki Limóna w krótkich choreografiach, aby odkryć eksplozywną dynamikę ruchu.

 

„Popatrz na to, co wokół ciała – na ziemię i przestrzeń. Twoje ciało staje się żywym instrumentem. Im mniej w nim napięcia, tym dynamiczniejsze się staje.

 

Plan warsztatu:
1 – Poddawanie się podłodze
2 – Ruchy w pozycjach wysokich
3 – Lot w przestrzeń
4 – Powtórzenie materiału

 

Poziom średniozaawansowany

Organizatorzy zapraszają. osoby dorosłe, o pewnym doświadczeniu ruchowym
Praca odbywa się w stałej grupie warsztatowej.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

 

 

Dla osób, które będą uczestniczyć we wszystkich spotkaniach warsztatowych Centrum Sztuki Tańca w Warszawie przygotowało bezpłatne wejścia na spektakle oraz mały prezent.


Link do zapisów na warsztaty

 

Wszelkie zapytania należy kierować pod adres: warsztatywdd@gmail.com

Obecnie organizatorzy prowadzą  zapisy tylko na listę rezerwową.

 

Takako Matsuda tancerka tańca współczesnego, choreografka, performerka. Urodziła się w Tokio w 1978 roku. Ukończyła New York University Tisch School of Art na specjalizacji Taniec w 2001 roku. Praca dla Yoshiko Chuma Dance Company w Nowym Jorku rozpoczęła jej taneczną karierę. W tym czasie założyła grupę performerską „Treaders in the Snow” z Maną Hashimoto, niewidomą tancerką i muzyczką z Japonii. Grupa prezentowała swoje prace w Nowym Jorku, Europie, Japonii, np. podczas Edinburgh Art Festival, Dublin International Dance Festival, PS122, Puffin Rooms. Jeniffer Danning z „New York Times’a” opisywała ich prace jako „magiczne”, a publiczność przyjmowała je z entuzjazmem. W 2001 roku grupa wystąpiła w Kazuo Ohno Butoh House. Dotąd artystka korzystała głównie z technik Limóna i Cunninghama, ale wizyta u Kazuo Ohno zainspirowała ją do włączenia elementów butoh i budoh (japońskiej sztuki walki, szkolącej w ekonomice ruchu). W 2003 roku została wysłana na rezydencję do Finlandii z ramienia Cultural Agency of Japan jako reprezentantka kraju w projektach artystycznych. Prezentowała swoje prace w teatrach w Finlandii, uczyła w Finnish Dance Institute, City Theaters, Turku Dance Institute, itd. Podjęła współpracę z finlandzkimi zespołami tanecznymi, jak New Circus Group CIRKO, występowała w całym kraju i we Francji, w Paryżu. W latach 2006-2009 regularnie występowała w całej Skandynawii i w Japonii. W 2008 roku Takako przeprowadziła się do Polski, gdzie pracowała jako tancerka i choreografka w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu. Od tamtej pory prezentuje się na festiwalach w Polsce, jak m.in. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Zawirowania w Warszawie. W ostatnich latach blisko współpracuje z Warsaw Dance Department jako tancerka i instruktorka, ucząc techniki Limóna w połączeniu z butoh, budoh i azjatyckimi stylami pracy z ciałem i ruchem.

 

***

 

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

 

 Dom Kultury Kadr (miniaturka)

 

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Patronat medialny: taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, e-teatr, teatr dla was, miesięcznik TEATR, RDC, Warsawholic, Going., TANIEC

 

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

 

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia