ENG
A A A
 styczeń 2019 
Anna Halprin w Marin County w Kalifornii, lata 50. XX wieku. Fot. Ron Partridge dzięki uprzejmości Anny Halprin

Kraków/Lamella - the house of queer arts: Pokaz filmu o pracy Anny Halprin

3 lutego 2018 | godz. 19:00 | Kraków: Lamella (dokładny adres zostanie przesłany mailem)

Film tańca/o tańcu

Lamella – the house of queer arts zaprasza na pokaz filmu o pracy Anny Halprin – amerykańskiej choreografki, aktywistki i założycielki szkoły Tamalpa Institute w 1978 roku. W październiku zeszłego roku Lamella odwiedziła Annę Halprin, spedzając z nią czas, dzieląc się doświadczeniem i pracując nad projektem Kryształowe przodkinie, o czym organizatorzy opowiedzą podczas spotkania po filmie.

 

Wstęp – wolne datki, organizatorzy proszą w miarę możliwości o potwierdzenie przybycia mailem: lamellaqueerarts@gmail.com

 

Pokaz odbędzie się w języku angielskim. Osoby potrzebujące tłumaczenia organizatorzy proszą o wcześniejszy kontakt.

 

***

 

Lamella jest niestacjonarnym domem dla queerowej sztuki. To niezależny kolektyw przyjaciół, który nawozi artystyczny, społeczny i kulturalny wzrost krakowskiej społeczności queerowej. Misja kolektywu realizowana jest poprzez twórczą akomodację queerowych działań artystów w polskim kontekście społecznym poprzez wystawienie, prezentowanie oraz dokumentację. Celem działań Lamelli jest tworzenie przestrzeni do queerowej refleksji nad tożsamością w procesie wyzwolenia politycznego, kulturotwórczego i seksualnego. Lamella jako kolektyw oparty na przyjaźni, poszukuje alternatywnych form współpracy wobec hiperkapitalistycznej hierarchii. Zainteresowana jest tworzeniem emergentnych struktur współdzielenia się czasem i przestrzenią, choreografii spotkania, relacji gość/gospodarz.

 

Nie jesteś już przy mnie, moja miłości. Spróbujmy po staremu wylewać łzy dopóki ktoś nie poderwie mnie/ciebie. Jednak nie zapomnij uśmiechać się, gdy w rozpaczy zakrywasz twarz , aby nie umknęły nam tęcze, motyle, matche na tinderze.

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia