ENG
A A A
 styczeń 2019 
Grzegorz Kowalski, Kompozycja manipulacyjna, 1966. Fot. materiały Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Warszawa/Muzeum nad Wisłą: Kaya Kołodziejczyk i Jacek Sienkiewicz – performans

10 lutego 2018 | godz. 18:00 | Warszawa: Muzeum nad Wisłą, Wybrzeże Kościuszkowskie 22

Akcja performatywna

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza do Muzeum nad Wisłą na performans Kai Kołodziejczyk i Jacka Sienkiewicza, który towarzyszyć będzie pokazowi Tryptyku dla Grzegorza K. autorstwa sióstr Bui. W godzinach 16.00-20.00 odbędzie się pokaz Tryptyku dla Grzegorza K., wideo autorstwa sióstr Bui będącego zapisem performatywnej interakcji z Kompozycją manipulacyjną Grzegorza Kowalskiego. O godz. 18.00 w przestrzeni wystawy Inny Trans-Atlantyk rozpocznie się performans Kai Kołodziejczyk i Jacka Sienkiewicza, który jest nawiązaniem i rozwinięciem gestu sióstr Bui: to uruchomienie Kompozycji manipulacyjnej Grzegorza Kowalskiego i rodzaj eksperymentu na granicy sztuki performatywnej, dźwiękowej i wizualnej.

 

Każdy z elementów – ciało, dźwięk i rzeźba – będzie jednocześnie nośnikiem ruchu i jego odbiorcą. Ten wielopoziomowy dialog – budowany na styku improwizacji i matematycznej precyzji – nawiązywać będzie do postulatów Hansenowskiej koncepcji „formy otwartej”, której założenia opierały się na zasadach niedookreśloności, zmienności, wymiany i kolektywnej partycypacji.

Wstęp na wydarzenie w ramach biletu na wystawę (1 zł).

Więcej informacji o wydarzeniu: https://artmuseum.pl/pl/wydarzenia/pokaz-tryptyku-dla-grzegorza-k-siostr-bui-i-performans/1

Więcej o wystawie: http://transatlantic.artmuseum.pl/pl

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia