ENG
A A A
 marzec 2019 
Fo. dzięki uprzejmości artystki

Warszawa/Muzeum Sztuki Nowoczesnej: Zuzanna Ratajczyk „Bless this place”

17 marca 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Muzeum Sztuki Nowoczesnej, ul. Pańska 3

Pokaz spektaklu

Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza na sześciotygodniowy program queerowy i feministyczny Kem Care przygotowany przez Kem. Zuzanna Ratajczyk pokaże spektakl Bless this place (Błogosław to miejsce). W swojej nowej pracy kobieca grupa wykonawczyń praktykuje sposoby przynależności i wspólnego tworzenia przestrzeni. Błogosław to miejsce mobilizuje potencjał choreografii w wytwarzaniu wspólnotowości. Dzieło organizuje i stwarza ramy dla społeczności za pośrednictwem doświadczenia cielesnego. Poprzez wykorzystanie rozszerzonej choreografii oraz instalacji, performans manipuluje swoim bezpośrednim otoczeniem w przestrzeni i czasie, przekształcając je w nielinearną, queerową oś czasu kobiecej bliskości.

 

Zuzanna Ratajczyk – artystka i choreografka mieszkająca w Berlinie. Ukończyła Universität der Künste w Berlinie, zajmuje się performansem i rozszerzonymi instalacjami. Jej prace były pokazywane m.in. w Jacuzzi w Amsterdamie, Broken Dimanche Press w Berlinie, Narodowym Centrum Tańca w Bukareszcie, Veem House for Performance w Amsterdamie, KEM w Warszawie, Yvonne Lambert w Berlinie, FLAM podczas Arti et Amicitiae w Amsterdamie, w warszawskim Teatrze Studio i Import Projects w Berlinie. Prowadzi również warsztaty oparte na swojej własnej praktyce ruchu i badaniach artystycznych; warsztaty takie odbyły się w Performing Arts Forum w Saint Erme, Narodowym Centrum Tańca w Bukareszcie i CND w Paryżu. Od 2015 roku współprowadzi kuratorski projekt Plural Melts w Berlin. Artystka otrzymała stypendium Deutschlandstipendium UdK w Berlinie w 2015 i 2016 roku, DanceWEB Residency w Wiedniu w 2015 roku oraz DOMS Stiftung w Bazylei w 2014 roku.

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia