ENG
A A A
 luty 2019 
Profesor Janina Strzembosz

Kraków/Balet Dworski „Cracovia Danza”: „Czas na taniec!” – „Profesor Janina Strzembosz. Wspominamy”

26 lutego 2018 | godz. 19:00 | Kraków: Klub Aktora „Loża”, Rynek Główny 41

Spotkanie

Balet Dworski „Cracovia Danza” zaprasza na spotkanie Czas na taniec!, które poświęcone będzie pamięci Pani Profesor Janiny Strzembosz w 110. rocznicę urodzin. Janina Strzembosz była tancerką, uczennicą Isadory Duncan, fantastyczną pedagog tańca, która wprowadziła w życie zawodowe wielu tancerzy, legenda Polski i Krakowa. Jej życie to historia XX wieku, obfitująca w zaskakujące zwroty akcji, pełna bohaterów znanych ze stron encyklopedii, takich, jak m.in.: Richard Strauss, Ignacy Jan Paderewski, Artur Rubinstein czy Karol Szymanowski.

 

Co takiego było w Pani Profesor, że jej wychowankowie, którzy dziś zajmują się różnymi gatunkami tańca, nie pozwalają o niej zapomnieć i od 26 lat organizują wieczory jej pamięci, pełne tańca i muzyki? Na to pytanie zapewne uda nam się odpowiedzieć w trakcie spotkania Profesor Janina Strzembosz. Wspominamy. Jego gośćmi będą uczniowie Pani Profesor, m.in.: Anatol Kocyłowski, Agnieszka Gorczyca, Marta Mirocka, a także Romana Agnel, która wystąpi w podwójnej roli, i uczennicy Pani Profesor, i dyrektora Baletu Cracovia Danza, gospodarza cyklu. Spotkanie, które jest współorganizowane przez Klub Aktora SPATiF, poprowadzi Agnieszka Malatyńska-Stankiewicz.

 

Wydarzenie skierowane jest do uczniów Pani Profesor, a także jej „artystycznych wnuków” i wszystkich, którzy ją znali, jak i tych, którzy nie zdążyli jej poznać, a chcieliby poznać niezwykłą historię nie tylko tancerki, ale także doskonałej dyrygentki.

 

Wstęp wolny!

 

Dwa dni później, 28 lutego o godz. 19.00 w Krakowskim Teatrze Variété odbędzie się międzynarodowa gala baletowa Życie dla tańca poświęcona pamięci prof. Janiny Strzembosz. Wezmą w niej udział wychowankowie Pani Profesor. Finałem wieczoru będzie wystawienie baletu Harnasie Karola Szymanowskiego, najnowszej produkcji Balet Dworski „Cracovia Danza”.

Więcej informacji

 

Więcej: www.cracoviadanza.pl

 

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia