ENG
A A A
 marzec 2019 
TO-EN. Fot. Natalia Osuch.

Gdańsk: TO-EN Butoh Company „Butoh mon amour”

3 marca 2018 | godz. 19:00 | Gdańsk: Oliwski Ratusz Kultury, ul. Opata Jacka Rybińskiego 25. | Premiera

Pokaz spektaklu

TO-EN Butoh Company.zaprasza na premierę miniatury tanecznej Butoh mon amour. Tancerka butoh TO-EN  zaprezentuje w niej przewrotne działanie, w oryginalnej i świeżej stylistyce tańca butoh. Żartobliwą igraszkę z obrazem kobiecego ciała, miejscem, publicznością.

 

koncept, choreografia, taniec: TO-EN
Projekt oświetlenia: Przemysław Kalemba
Muzyka: Daniel DanielS Sobiesiak
Kostium: TO-EN/ Pani Ella

 

Po wydarzeniu odbędzie się spotkanie z artystką, które poprowadzi dr Anna Jazgarska.

 

Bilety: 10 zł w przedsprzedaży, 15 zł w dniu wydarzenia
Bilety do kupienia w Oliwskim Ratuszu Kultury oraz na www.kupbilecik.pl

www.ratuszkultury.pl
www.toenbutoh.com


Zaproszeni artyści i krytycy:

Przemysław Kalemba –
wieloletni współpracownik Teatru Wybrzeże w zakresie realizacji oświetlenia. Współpracuje z Fundacją Teatru BOTO, a także z Grupą Profit. Wykonuje projekty świateł dla polskiej sceny muzycznej.

 

Daniel DanielS Sobiesiak – wiolonczelista, kompozytor oraz synestetyk muzyczny, słyszący muzykę kolorami. Nagradzany na konkursach w Koszalinie, Wrocławiu, Gdańsku oraz Malborku. Koncertował zarówno w kraju, jak i za granicą. Cechą charakterystyczną jego twórczości jest poszukiwanie emocji oraz wyjątkowy sposób jej kreowania na wiolonczeli elektrycznej. Artysta posiada bardzo zróżnicowany dorobek płytowy, eksplorując muzykę klasyczną, szeroko pojętą alternatywę, muzykę filmową oraz ambient, w myśl zasady „muzyka nie dzieli się na lepszą lub gorszą, lecz na tą, która posiada treści emocjonalne lub też nie”.
www.facebook.com/danielscello

 

dr Anna Jazgarska – absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. Referentka krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych poświęconych literaturze i kulturze. Publikowała m.in. w internetowym „Dzienniku Teatralnym” oraz w miesięczniku „Teatr”.

 

 

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia