ENG
A A A
 marzec 2019 

Bytom/Dni Otwarte WTT: Wydział Teatru Tańca „Gdzie jest Paweł? Czyli chcemy spokoju” – reż. Jan Peszek

2 marca 2018 | godz. 19:00 | Bytom: Teatr ROZBARK, ul. Kilara 29.

Pokaz spektaklu

W dniach 2-4 marca 2018 roku w Bytomiu na najmłodszym Wydziale krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego (dawna PWST) odbędą się Dni Otwarte, podczas których zostanie pokazany spektakl dyplomowy Gdzie jest Paweł? Czyli chcemy spokoju w reżyserii Jana Peszka. Najnowszy spektakl dyplomowy Wydziału Teatru Tańca przenosi nas na imprezę „o której chciałoby się myśleć, że nigdy się nie zdarzyła” jak opisuje to reżyser – prof. Jan Peszek. Spektakl w absurdalnych sytuacjach pokazuje dramatyczną bezradność człowieka wobec świata, pozory komunikacji między ludźmi oraz przywiązanie do zabawy, beztroski i uciech wygodnego życia. W Gdzie jest Paweł… studenci Wydziału Teatru Tańca prezentują swoje umiejętności po 4 latach edukacji w Bytomiu. Spektakl jest podsumowaniem ich dotychczasowego dorobku artystycznego: zawiera w sobie elementy aktorstwa dramatycznego, ale czerpie też z ich świetnie przygotowanego do pracy scenicznej ciała. Możemy więc spodziewać się spektaklu pełnego energii, ruchu i pasji młodych aktorów. To również głos ich sprzeciwu wobec zastanych reguł. Jan Peszek: „Narusza się tu normy przyzwoitości i normalności, przekracza granice lojalności i wierności, zaciera różnice między katem i ofiarą, śmierć fascynuje i bawi, wyrok podnieca, miłość… a co to takiego?”.

 

Czy byliście kiedyś na imprezie, której nie chciałoby się pamiętać następnego dnia? Takiej, na której sami byście siebie nie poznali? Wydział Teatru Tańca zaprasza na takie właśnie spotkanie – z tym wytrawnym towarzystwem, w miejsce gdzie czekają na Was gorące ręczniki i siekana wątróbka oraz stały zestaw wartości moralnych.

 

Autorem tekstu spektaklu Gdzie jest Paweł?... jest uznany dramaturg Sebastian Majewski – związany zawodowo m.in. z Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniewskiego w Wałbrzychu, czy Narodowym Teatrem Starym w Krakowie, gdzie pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. artystycznych. Za scenografię i kostiumy odpowiada Anna Maria Karczmarska – wielokrotnie nagradzana scenografka, która niedawno za swoją pracę przy spektaklu Hymn do miłości odebrała nagrodę na jednym z najważniejszych festiwali teatralnych w Polsce – Boskiej Komedii w Krakowie.

 

Premiera spektaklu Gdzie jest Paweł? Czyli chcemy spokoju! odbyła się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark 5 stycznia 2018.


reżyseria: Jan Peszek
tekst na podstawie improwizacji: Sebastian Majewski
asystenci reżysera: Andrzej Michalski, Paweł Urbanowicz
muzyka/kompozytor: Mateusz Flis
reżyseria światła: Paweł Murlik
asystent reżysera światła: Radosław Lis
realizacja światła: Kamil Rogański
realizacja dźwięku: Mariusz Michalik
scenografia i kostiumy: Anna Maria Karczmarska
projekt plakatu: Mikołaj Karczmarski
koordynacja: Eliza Adamczyk, Filip Pawlak
OBSADA: Paula Gogol, Katarzyna Koziorz, Paweł Kozłowski, Oscar Mafa, Andrzej Michalski, Bartłomiej Mieszczak, Aleksandra Nowakowska, Paulina Nowicka, Izabela Perez, Anna Szpaczyńska, Paweł Urbanowicz, Nicol Wesołowska.

 

Harmonogram Dni Otwartych WTT 2018

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia