ENG
A A A
 marzec 2019 

Poznań/Polski Teatr Tańca/„Odpowiednie dać tańcowi słowo”: „Polskie artystki awangardy tanecznej”

15 marca 2018 | godz. 19:00 | Poznań: Studio Polskiego Teatru Tańca, ul. Kozia 4.

Spotkanie

Polski Teatr Tańca zaprasza na spotkanie wokół książki Polskie artystki awangardy tanecznej. Historie i rekonstrukcje/ Polish Dance Avant-Garde Artists. Stories and Reconstructions pod redakcją Joanny Szymajdy. Wydawcami publikacji są Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Adama Mickiewicza. Publikacja jest częścią koordynowanego przez Instytut Adama Mickiewicza międzynarodowego programu kulturalnego POLSKA 100, realizowanego w ramach  Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021. Została dofinansowana ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

 

Publikacja jest dwujęzyczna i zawiera 11 artykułów 11 autorów i autorek, skoncentrowanych wokół postaci polskich choreografek i wielkich osobowości scenicznych: Janiny Mieczyńskiej, Ireny Prusickiej, Tacjanny Wysockiej, Bronisławy Niżyńskiej, Marie Rambert, Poli Nireńskiej, Yanki Rudzkiej oraz o rekonstrukcjach ich prac i archeologii tańca. Organizatorzy zapraszająna dyskusję o kolejach losu polskiego tańca międzywojennego oraz jego barwnych przedstawicielkach.

Przy okazji spotkania będzie możliwość nabycia książek w promocyjnej cenie 33 zł.

 

Rozmówczynie: Joanna Szymajda, Hanna Raszewska-Kursa, Iwona Pasińska

Moderatorka/kuratorka: Anna Królica

 

Przeczytaj:

 

O książce: http://www.taniecpolska.pl/bibliografia/1265

 

Recenzję Marceliny Obarskiej na portalu Culture.pl:

http://culture.pl/pl/dzielo/polskie-artystki-awangardy-tanecznej-historie-i-rekonstrukcje-red-joanna-szymajda

 

Dyskusja odbędzie się w cyklu Odpowiednie dać tańcowi słowo, który obejmuje rozmowy,poruszające zagadnienia związane z eksperymentalną sztuką tańca współczesnego. Raz w miesiącu podczas spotkania w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu organizatorzy zapraszają do rozmowy najistotniejszych zagadnieniach związanych z przestrzenią sztuki choreograficznej w kontekście eksperymentu. Ostatnio spotkania zadedykowane są nowościom wydawniczym. 

 

 

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia