ENG
A A A
 marzec 2019 

Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2018: Bonnie Buckner & Anna Nowicka „Relacje, czyli opowieść o ciele i jego perspektywie” – coaching

19 marca 2018 - 23 marca 2018 | Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42.

Warsztaty

Art Stations Foundation i Stary Browar Nowy Taniec zapraszają do udziału w pierwszej sesji Alternatywnej Akademii Tańca 2018 – coachingu  Relacje, czyli opowieść o ciele i jego perspektywie, który poprowadzą wspólnie Bonnie Buckner i Anna Nowicka. Warsztat jest połączeniem wielowymiarowej pracy z wyobraźnią z pogłębioną eksploracją ruchową. Relacje przenikają wszystko – życie rodzinne, kontakty z przyjaciółmi, społecznością i przyrodą. Mogą być pełne harmonii albo napięcia. Budowanie relacji zaczyna się od nas samych, a w szczególności od naszych ciał, od ucieleśnionej perspektywy, którą przyjmiemy. Ciało jest złożonym, wielowarstwowym i płynnym narzędziem pozwalającym nam być w świecie i aktywnie go współtworzyć. Łączy w sobie wiele funkcji, układów, rytmów, przestrzeni i punktów widzenia. Ciało jest naszym drogowskazem: pokazuje, czy coś działa, czy nie, oraz w jaki sposób możemy to zmienić. Jedno spojrzenie do wewnątrz daje natychmiastową odpowiedź, rozjaśnia niezrozumiałą sytuację, oferuje rozwiązanie. Relacje, które tworzymy „na zewnątrz” mają odzwierciedlenie w relacjach „wewnętrznych”; a wyobrażenia płynące z naszego ciała wpływają na stosunki z innymi ludźmi.

 

W trakcie warsztatu uczestnicy nauczą się pracować z odczuciami płynącymi z ciała. Rozwiną umiejętność dostrzegania, nazywania i podążania za wyobrażeniami. Przyjrzą się relacjom, jakie budują z samym sobą, z innymi ludźmi wokół nas, z przestrzenią i naszym środowiskiem.  Pięciodniowe zajęcia będą się składały z dwóch powiązanych, lecz niezależnych części: porannej – ruchowej i popołudniowej – wizualizacyjnej. Podczas pierwszej części uczestnicy będą pracować fizycznie nad relacją pomiędzy uważnością, wyobrażeniami a ruchem. Rozwiną wrażliwość na doświadczenia płynące z ciała. Skupią się na wzmocnienie przepływu uwagi, aktywnej relaksacji i wypracowaniu nieskrępowanej gotowości do zmiany. W części popołudniowej wezmą udział w ćwiczeniach wizualizacyjnych, które pozwolą spojrzeć w siebie i przyjrzeć się, jak energia cielesna, a w szczególności perspektywa ciała, kształtuje sposób doświadczania relacji w naszym życiu. Ćwiczenia wizualizacyjne wskazują blokady i pomogą dokonać procesu ich przemiany, prowadząc do doświadczenia większego zakorzenienia w życiu.

 

 

Deadline nadsyłania zgłoszeń mija w niedzielę 11 marca 2018 roku do godz. 23.59.

zgłoszenia wraz z profesjonalnym CV należy przesyłać na adres : m.harasimowicz@artstationsfoundation5050.com w tytule zgłoszenia: AAT Bonnie Buckner & Anna Nowicka
koszt uczestnictwa: 300zł

 

Bonnie Buckner (Stany Zjednoczone/Francja) jest autorką książki: Dream Yourself Into Being. Prowadzi indywidualne  i grupowe zajęcia z trzynastowiecznej odmiany kabały, która stanowi narzędzie osobistego i duchowego rozwoju dla przedstawicieli twórczych zawodów i przedsiębiorców. Współpracuje z organizacjami społecznymi. Jej praca akademicka skupia się na poznawczej roli obrazu w relacji do tożsamości i zmiany społecznej. Wykładała psychologię poznawczą i politologiczną, oraz storytelling z zakresu transmediów.

 

Anna Nowicka (Polska) jest tancerką i choreografką, praktykantką Saphire®. Jej badania artystyczne są utkane z pracy z wyobraźnią, świadomego śnienia i uważnego ich ucieleśnienia. Anna rozwija swoje kalejdoskopowe podejście do ruchu podczas studiów doktoranckich na PWSFTviT w Łodzi. Jej poszukiwania zostały wyróżnione nagrodą DAAD, Stypendium Narodu Niemieckiego i Stypendium Tanecznym miasta Berlina. Od 2010 roku praca artystyczna Anny jest związana z Art Stations Foundation w Poznaniu.

 

W 2016 Bonnie Buckner, Anna Nowicka, Renee Palkovsky i Dana Micklaweith stworzyły Dream Your World – ruch, który ma na celu wesprzeć młode kobiety w realizowaniu ich marzeń i celów. www.dreamyourworld.org

 

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia