ENG
A A A
 marzec 2019 

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2018/5 odsłon współczesności: Technika Flying Low – warsztaty dla osób średniozaawansowanych. Prowadzenie: Małgorzata Haduch

30 kwietnia 2018 | godz. 16:00 | Warszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Gintrowskiego 32, otwarta lekcja pokazowa w godz. 16.00-17.30.

Warsztaty

Trening Flying Low to podjęcie ryzyka w myśleniu o ruchu oraz wyzwanie, by zamienić wszelkie osądy o sztuce tańca na sztukę świadomego wyboru.

Małgorzata Haduch

 

Flying Low według D vida Zambrano to technika pracy z podłogą, która wykorzystuje formę spirali oraz siłę stóp do efektywnego wchodzenia i wychodzenia z ziemi. Wplata ona również integrację głosu do prowadzenia ciała, a aktywne przepuszczanie przez siebie (cohesion) i wysyłanie z siebie ruchu (expansion) są podstawą tego stylu.

 

PLAN WARSZTATU

1.Wprowadzenie – spirala jako podstawa ruchu w ciele i w przestrzeni, a na jej bazie wchodzenie i wychodzenie z ziemi przy użyciu siły stóp.
2. Rozwinięcie wariacji poznanych elementów na lekcji pierwszej. Funkcja dłoni we Flying Low, przekierowanie uwagi z frontu na plecy/tył.
3. Maksymalne zwolnienie/maksymalne przyspieszenie oraz grupowa dynamika.Pojedyncze elem enty Flying Low wykonywane w różnych kierunkach w przestrzeni (360 stopni)

 

*Cisza i głos prowadzą ciało w Lataniu Nisko (Flying Low). Głos jest obecny na każdej lekcji. Organizatorzy zapraszają osoby dorosłe, o pewnym doświadczeniu ruchowym, które określony został jako poziom średniozaawansowany. Praca odbywa się w stałej grupie warsztatowej, przez 4 spotkania, w każdy poniedziałek kwietnia z wyjątkiem Wielkanocy.

 

 

Wstęp jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona!


Link do zapisów na warsztaty:

 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScWljVcrPAeO9_SntLj7oze2kOKxP94ouvdBmpea0ym4eKnsQ/viewform


Dla osób, które będą uczestniczyć we wszystkich spotkaniach warsztatowych Centrum Sztuki Tańca w Warszawie przygotowało bezpłatne  wejścia na spektakle oraz mały prezent!

 

Małgorzata Haduch – tancerka i choreografka. Ukończyła SNDO w Amsterdamie (2004). Związana z holenderską i polską sceną free  jazzową, współpracowała ze znakomitymi muzykami, jak: Ab Baars, Wilbert de Joode, Michael Zerang, Andy Moor, Marcin Masecki, Paulina Owczarek, Ksawery Wójciński. Autorka kilkunastu spektakli pokazywanych w Polsce i za granicą. Od 2012 realizuje programy autorskie poświęcone badaniu improwizacji w dziedzinie muzyki i tańca. Ponad 10 lat współpracuje z Davidem Zambrano, Katie Duck, Gabrielą Maiorino. Współtworzy holenderski zespół Help Me To Crash. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, nagradzana przez Instytut Adama Mickiewicza. Uczy Flying Low, kompozycji i improwizacji. 

www.freethedance.blogspot.com

 

 

***

 

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

 

 Dom Kultury Kadr (miniaturka)

 

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Patronat medialny: taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, e-teatr, teatr dla was, miesięcznik TEATR, RDC, Warsawholic, Going., TANIEC

 

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

 

 Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

 

Kuratorka Programu Praktyka tańca: Maja Katarzyna Molska/ Fundacja Movementum/ Warsaw Dance Department

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia