ENG
A A A
 marzec 2019 
warsztaty dla nauczycieli. Fot. z archiwum WTP.

Wrocław: Warsztaty dla nauczycieli i animatorów we Wrocławskim Teatrze Pantomimy

21 kwietnia 2018 - 22 kwietnia 2018 | godz. 10:00 | Wrocław: Wrocławski Teatr Pantomimy, aleja Dębowa 16, w godz. 10.00 – 12.30 i 13.30-16.00, z godzinną przerwą.

Warsztaty

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza instruktorów teatralnych i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w dwudniowych warsztatach teatralnych. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

 

Warsztaty skierowane są do nauczycieli, pedagogów i animatorów prowadzącym w szkole koło teatralne, wychodzącym ze swoją klasą do teatru, mającym świadomość, jak ważna jest rola edukacji artystycznej i teatralnej w rozwoju i kształtowaniu swoich uczniów. Celem warsztatów jest podniesienie kompetencji i przekazanie pedagogom nowych narzędzi do pracy z dziećmi i młodzieżą w technice pantomimy.

 

Dwudniowe szkolenie w zakresie edukacji teatralnej, obejmujące 10 godzin praktycznej pracy warsztatowej, poprowadzi aktorka Wrocławskiego Teatru Pantomimy – Agnieszka Kulińska. Podczas warsztatów uczestnicy poznają nie tylko propozycje zabaw ruchowych dla najmłodszych, czy ćwiczenia rozwijające kreatywność, ale także zadania na koncentrację i uważność dzieci w wieku szkolnym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym. Istotnym elementem zajęć będzie analiza tekstów literackich oraz próba ich teatralizacji z uwzględnieniem wszystkich elementów mających wpływ na powstanie etiudy teatralnej.

Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Udział zajęciach jest bezpłatny.

 

Zgłoszenia:

Uzupełnioną kartę zgłoszeniową należy wysłać na adres: a.paluch@pantomima.wroc.pl.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.pantomima.wroc.pl

 

Do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy

 

Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Akcja: EDUKACJA 2.0” i dofinansowane są ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia