ENG
A A A
 marzec 2019 
Fot. Kuba Mozolewski.

Warszawa/VII „Wejdź w Muzeum”: Otwarty pokaz grupy „Ciała w ruchu” (opieka: Mary Szydłowska)

5 kwietnia 2018 | godz. 19:00 | Warszawa: Muzeum nad Wisłą, Wybrzeże Kościuszkowskie 22.

Pokaz warsztatowy

W ramach VIII edycji młodzieżowego programu Wejdź w Muzeum od początku roku Muzeum Sztuki Nowoczesnej zrealizowało cykl zajęć pod hasłem „Ciała w ruchu”.

 

Podczas kilku intensywnych spotkań uczestnicy testowali potencjał ciała, wychodząc z założenia, że jest ono ważnym źródłem wiedzy o świecie. Ruch był dla nich motorem działań, w ramach których poznawali lepiej siebie, rozwijali swoją intuicję i fantazję. Sprawdzali, jak długo mogą w nim trwać, zmieniając jego źródło i motywację, w jaki sposób chować go w środku ciała albo otwierać na przestrzeń i innych. Całość procesu pomyślana była jako narzędzie rozbudzania świadomości ciała i aktywizacji jego uczestników. Interesowało ich, jak podobne doświadczenie przełoży się na naszą ciekawość względem świata i jak zmieni jego postrzeganie.

 

Cykl został zaprojektowany przez Mary Szydłowską z myślą o dzieleniu się praktykami choreograficznymi w swobodnej atmosferze pracy grupowej.

 

Uczestnicy chcą podsumować swoją podróż i podzielić się publicznie jej efektami, poprzez remix dotychczasowych ćwiczeń choreograficznych. Zapraszają  na otwarty pokaz działań, który odbędzie się w przestrzeni wystawy Edi Hila. Malarz Transformacji w Muzeum nad Wisłą.

 

Pokaz przygotowany jest przez licealistów i licealistki we współpracy z Mary Szydłowską. 

 

Mary Szydłowska – choreografka i antropolożka, rozpoczęła swoją praktykę ruchową w latach 2010-2012 w krakowskich klubach Krzysztofory i Bomba. Absolwentka kursu choreografii eksperymentalnej kolektywu Centrum w Ruchu (2016) w Warszawie, stypendystka School of New Dance Development w Amsterdamie (2017) oraz Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu (Art Station Foundation by Grażyna Kulczyk). Uczestniczyła w licznych warsztatach tanecznych w Polsce i za granicą oraz performansach pokazywanych m.in. w Galerii Studio. Zajmuje się dokumentacją praktyk choreograficznych we współpracy z Fundacją Burdąg, kolektywem Centrum w Ruchu i Zachętą Narodową Galerią Sztuki (wystawa Lepsza Ja).

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia