ENG
A A A
 kwiecień 2019 
Na zdjęciu: Natalia Oniśk i Joerg Hassmann. Fot. Szymon Jobkiewicz.

Warszawa/Centrum Sztuki Tańca 2018: Konferencja: Natalia Oniśk „Kontakt Improwizacja”

22 kwietnia 2018 | godz. 11:45 | LWarszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Gintrowskiego 32, sala 307, III piętro, w godz. 11.45-13.15.

Warsztaty

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie zaprasza do udziału w programie warsztatów tanecznych Przez Pryzmat Ruchu, które stanowią praktyczną część Ogólnopolskiej Konferencja Naukowa „Taniec w Warszawie. Społeczeństwo, edukacja, kultura”. Trzydniowa konferencja w 2018 roku skoncentruje się na tematyce funkcjonowaniu tańca w życiu społecznym stolicy i edukacji tanecznej. Konferencja wpisuje się w obchody Międzynarodowego Dnia Tańca i podzielona jest na trzy części: naukową, praktyczną i artystyczną. Organizatorką i kuratorką całej konferencji jest dyrektorka Centrum Sztuki Tańca, Paulina Święcańska. 

 

W ramach programu Natalia Oniśk poprowadzi warsztaty kontakt improwizacji (improwizacji kontaktowej).

 

Kontakt Improwizacja [KI] – technika tańca, w której kontakt fizyczny jest punktem startowym poszukiwań poprzez improwizację ruchową. Na poziomie techniki KI bada, jak radzić sobie z ciężarem – oddawaniem go, przyjmowaniem i wprawianiem go w ruch, jak słuchać poprzez dotyk, ruch i ciężar. Tańczenie KI wymaga umiejętności zarządzania swoim ciałem i ruchem w efektywny sposób, zgodny z prawami fizyki. A ponieważ KI jest improwizowaną formą tańca, bazuje na komunikacji, w której w każdym momencie negocjujemy z partnerem kierunki, dynamikę, kształty. Od początku istnienia w kontakt improwizację wpisane jest poszukiwanie i eksperymentowanie.

https://www.facebook.com/punktkontaktu

 

Zapisy: https://goo.gl/forms/TndMY7ImdvrnGUAz2

 

Natalia Oniśk – edukatorka, tancerka, performerka i aktywistka taneczna. Prowadzi regularne zajęcia i warsztaty z improwizacji kontaktowej, improwizacji i świadomości ciała. Uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych z zakresu somatyki, improwizacji i choreografii. Studiuje Body-Mind Centering© (Somatic Movement Education Program). Praktykuje Metodę Feldenkraisa i Ruch Autentyczny. Ukończyła kurs choreografii eksperymentalnej organizowany przez Centrum w Ruchu. Jako performerka współpracowała z Renatą Piotrowską-Auffret, Magdą Ptasznik, Marią Stokłosą, Pauliną Święcańską. Jest współzałożycielką Fundacji Ciało Się, zajmującej się szerzeniem pracy z ciałem w jej terapeutycznych i artystycznych aspektach.

 

 

Kuratorka Programu Warsztaty Taneczne: Maja Katarzyna Molska/ Fundacja Movementum/ Warsaw Dance Department

 

Dokładny program i szczegółowe informacje o konferencji na stronie:

http://centrumsztukitanca.eu/konferencja-2018/

 

***

 

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa

 

 Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

 

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

 

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

 

 Dom Kultury Kadr (miniaturka)

 

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

 

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, e-teatr, teatr dla was.pl, miesięcznik TEATR, RDC, Warsawholic, Going., TANIEC

 

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Siedziba 2017-2019: Dom Kultury Kadr
Przemysława Gintrowskiego 32
02-697 Warszawa

 

 

 

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

Twitter: https://twitter.com/CSTwWarszawie

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia