ENG
A A A
 marzec 2019 
Lublin/Międzynarodowy Dzień Tańca 2018: Kino Mistrzów Tańca – rejestracja spektaklu Cie Alias & Guilherme Botelho (Szwajcaria) „Antes”

Lublin/Międzynarodowy Dzień Tańca 2018: Kino Mistrzów Tańca – rejestracja spektaklu Cie Alias & Guilherme Botelho (Szwajcaria) „Antes”

26 kwietnia 2018 | godz. 17:30 | Lublin: Kino Centrum Kultury w Lublinie, ul Peowiaków 12.

Film tańca/o tańcu

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca 2018 Lubelski Teatr Tańca zaprasza na projekcję rejestracji spektallu Antes Cie Alias. Spektakle Antes, lyouhesheitweyouthey i prezentowany w Lublinie w ramach Międzynarodowego Dnia Tańca Sideways Rain tworzą swoistą trylogię Distância w choreografii Guilherme Botelho. Trylogia jest refleksją nad historią ludzkości i człowieczeństwa, jak również nad indywidualnym i wspólnotowym przeznaczeniem. Choreografie łączą abstrakcyjną dynamikę z powtórzeniem jako zasadą kompozycyjną. W pracach powracają pojęcia przeznaczenia i losu, ale także chaosu, rozpadu i przypadkowości.

 

Choreografia science-fiction o naturze człowieka sprzed jego socjalizacji.

Guilherme Botelho

 

Wstęp wolny.

 

***

 

Misją Międzynarodowego Dnia Tańca jest celebrowanie tej formy sztuki, ukazanie jej uniwersalizmu i zdolności do przekraczania barier politycznych, kulturowych i etnicznych Od początku ustanowienia tego dnia przez Komitet Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI-UNESCO) w 1982 roku obchody Międzynarodowego Dnia Tańca wiążą się ze specjalnym przesłaniem wygłaszanym co roku przez innego przedstawiciela światowego tańca.

 

Lubelski Teatr Tańca jak co rokuz okazji Międzynarodowego Dnia Tańca zaprasza na kilkudniowe świętowanie, prezentując taniec poczynając od młodych zespołów amatorskich z Lublina i regionu po spektakle wpisujące się w nurt „large scale” - prezentowania tańca światowego formatu na największej lubelskiej scenie – w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur. W roku 2018 gościem specjalnym obchodów związanych z Międzynarodowym Dniem Tańca będzie pokaz dzieła Guilherme Botelho Sideways Rain przygotowanego dla szwajcarskiego zespołu Alias Cie i zrealizowanego ponownie z udziałem polskich tancerzy.

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia