ENG
A A A
 marzec 2019 
Fot, materiały Małgorzaty Haduch.

Kraków: Kuba Gruzu i Kupa Gruzu i Tomek Chołoniewski w Galerii i!

15 kwietnia 2018 | godz. 20:00 | Kraków: Galeria i!, ul. Józefińska 21

Pokaz spektaklu

Kupa Gruzu to grupa założona przez krakowskich tancerzy i choreografów. Tworzą ją Małgorzata Haduch, Katarzyna Firlej, Aniela Pramik i Jan Lorys. W centrum ich badań artystycznych jest improwizacja (real time composition). Ich oryginalny język ekspresji składa się z elementów tańca współczesnego, ruchu teatru fizycznego, wokalu oraz muzyki granej na żywo. W formie występ łączy w sobie cechy koncertu, choreografii oraz performansu. Grupa dąży do popularyzacji nurtu improwizacji, który w świecie teatru czy muzyki jest rozpoznawalny i praktykowany, tymczasem w dziedzinie tańca współczesnego kojarzony jest przede wszystkim z metodyką procesu twórczego, a nie ze specyficznym językiem scenicznym. Działania Kupy Gruzu wymagają profesjonalnego warsztatu i doświadczenia scenicznego, które członkowie grupy zdobywali w różnych ośrodkach artystycznych w Polsce i na świecie. Poprzez swój projekt, krakowscy tancerze rozwijają awangardowe ścieżki współczesnej choreografii, a Kupa Gruzu to jedyny cykliczny program w Krakowie w dziedzinie improwizacji tańca współczesnego. Inicjatorką grupy jest choreografka Małgorzata Haduch, która od 2012 prowadzi platformę Free The Dance poświęconą badaniom nad improwizacją w dziedzinie muzyki i tańca.

(Freethedance.blogspot.com)

 

Podczas wieczoru wystąpią:

Taniec/Wokal: Małgorzata Haduch, Katarzyna Firlej, Aniela Pramik (USA)

Muzyka: Tomek Chołoniewski (Perkusja)

 

bilety 15 zł

ludzie tańca

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia