ENG
A A A
 marzec 2019 

Poznań/SBNT dla Dzieci – Roztańczone Rodziny 2018: Krystyna Lama Szydłowska „Dialog poprzez ruch” – warsztaty dla dzieci i opiekunów

14 kwietnia 2018 | godz. 11:00 | Poznań: Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42.

Warsztaty

W ramach programu Stary Browar Nowy Taniec dla DzieciRoztańczone Rodziny 2018 Krystyna Lama Szydłowska poprowadzi  zajęcia dla dzieci w wieku od lat 6 do lat 8 wraz z opiekunami. Celem warsztatów jest odkrycie nowych dróg porozumiewania się rodziców i dzieci. Ile razy w życiu brakuje nam odpowiednich słów? Ile razy zdarza nam się powiedzieć kilka słów za dużo? Zajęcia mają pomóc w odnalezieniu różnego rodzaju ruchu porozumienia nawet przez całe rodziny. Jak wyrazić nasze emocje bez komunikacji werbalnej? Który ruch lub gest jest dobry, miły, przyjazny, a który wyraża strach, niepokój, złość?

 

Zajęcia skierowane są do rodziców z dziećmi w wieku od 6 do 8 lat. W tym wieku dzieci nie wyobrażają sobie życia bez słów – wspólnie przypomnijmy im, że porozumiewanie się to coś więcej. Również rodzice będą mieli okazję do odnalezienia w sobie cząstki zapomnianego już dzieciństwa. Sprawdź, o ile łatwiej będzie Ci zbudować więź z Twoimi pociechami za pomocą mowy całego ciała, zyskując w ten sposób całą gamę nowych środków komunikacji. Zobacz, jak wspólne działanie, ruch i aktywność pozwala wam zbliżyć się do siebie.

 

 

Organizatorzy proszą o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zmianę. 

 

Ewentualne pytania należy kierować na adres e-mail: m.maciejewski@artstationsfoundation5050.com

 

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania

 

Miasto Poznań (miniaturka)

 

 

 

Krystyna Lama Szydłowska – absolwentka Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu (Wydział Artystyczny, kierunek Taniec), stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015 Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, aktualnie studentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku Choreografia (studia drugiego stopnia). Pracowała między innymi z Isabelle Schad przy spektaklu Collective Jumps, Daliją Aćin Thelander i Keren Levi przy Up Side down, Janem Komasą i Mikołajem Mikołajczykiem przy spektaklu Ksenofonia. Symfonia dla Innego, Martą Górnicką przy Hymnie do miłości, oraz z Januszem Orlikiem, Witoldem Jurewiczem, Teatrem Fuzja i wieloma innymi. Od 2009 roku prowadzi taneczne zajęcia oraz warsztaty z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi oraz seniorami. Angażuje się w liczne wolontariaty. Uczestniczyła w wielu warsztatach i coachingach tanecznych (m.in. Wim Vandekeybus, Rosalind Crisp, Peter Pleyer, Colleen Thomas Young, Rebecca Lazier, Jared Gradinger, Angela Schubot). Tworzy własne choreografie (How to grow, Rytm przestrzeni, Pamiętniki z wakacji, Pogłos) Działa na pograniczu dyscyplin (Długi stół – posiłek performatywny przy współpracy z Dawidem Dąbrowskim). Wraz z Zofią Tomczyk powołały do życia Fundację KINESTREFA, by wspólnie tworzyć, zdobywać wiedzę oraz dzielić się tym co już wiedzą (Banalnie łatwy tri i Syrenada). Życiowo i zawodowo od zawsze związana z Poznaniem, a od 2015 współtworzy Miejsce Kultury – Centrum Amarant. Szuka nieskończoności w ruchu, ale przede wszystkim jego autentyczności. Z uczniami stara się pracować nad poszerzeniem świadomości ciała poprzez zwiększenie jego kreatywności.

 

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia