ENG
A A A
 czerwiec 2019 
Warszawa/Projekt „ART_AKCJA”: Fundacja ART_comitted „LEM_ONIADA”

Warszawa/Projekt „ART_AKCJA”: Fundacja ART_comitted „LEM_ONIADA”

8 maja 2018 | godz. 10:00 | Warszawa: Dom Kultury KADR, ul. Przemysława Gintrowskiego 32.

Pokaz spektaklu

Dom Kultury KADR zaprasza na pokaz spektaklu LEM_ONIADA Fundacji ART_comitted w reżyserii Waldemara Raźniaka. LEM_ONIADA to spektakl teatralno – taneczny powstały w oparciu o twórczość Stanisława Lema ze szczególnym uwzględnieniem Bajek robotów. Spektakl w swoim założeniu skierowany jest do starszej młodzieży szkoły podstawowej, uczniów gimnazjów oraz liceów. Myślą przewodnią LEM_ONIADY jest próba odtworzenia i zinterpretowania koncepcji przestrzeni wirtualnej – cyber przestrzeni. W tym celu wykorzystane zostały ramy twórczości i wyobraźni Lema. Spektakl nie jest jed nak inscenizacją lektury szkolnej. Jest spektaklem o wartościach i o człowieku, stawia odbiorcy pytanie o jego miejsce w świecie. Pojawiają się w nim uniwersalne tematy i problemy obecnej młodzieży, która coraz częściej żyje wśród antywartości – mechanicznych relacji, mechanicznego ciała, braku komunikacji, ucieczki w sieć, nienawiści – w antyświecie. Spektakl LEM_ONIADA  został nagrodzony I miejscem w Warszawskim Programie Edukacji Kulturalnej 2017 w kategorii organizacji pozarządowych.

 

O czym marzą i jak się czują w prototypowym wieku lat kilkunastu, pod królewskimi rządami rodziców oraz szkolnych dostojników,  widzowie? Jak się czują i kim są w kosmosie zależności i relacji? Czy rozpoznają siebie w Automateuszu i Elektrinie? Czy wybrzmi z tego Lem? Czy to ważne i ich? Z Bajek robotów i innych gwiezdnych opowieści Stanisława Lema autorzy spektaklu czerpią tematy oraz konwencję bajki, która wcale nie chce przypominać bajki. Przecież młodzież nie wierzy w takie bzdury… A w co wierzy? W dobre początki? W dobre zakończenia? W ruch? A może w wielkie nic? To tak jak autorzy spektaklu. Każde z nich ma swoją wersję – z ciekawości i dla zabawy wprawiają je w ruch i podziwiają, jak wielozadaniową maszyną może być ludzkie ciało. Roboty robią robotę, a oni pytają widzów: „Co to było?” i „Co Wy na to?”.

 

Obsada:          Magdalena Fejdasz, Paulina Jóźwicka, Jakub Krawczyk

Reżyseria:       Waldemar Raźniak

Tekst:              Paulina Danecka

Scenografia:   Matylda Sałajewska

Muzyka:          Michał Paduch

Czas trwania:  40 min

 

Projekt jest finansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia