ENG
A A A
 marzec 2019 

X Gdański Festiwal Tańca: Warsztaty masterclass. Prowadzenie: Palle Granhøj, Csaba Varga

13 czerwca 2018 - 17 czerwca 2018 | godz. 11:00 | Gdańsk: Klub Żak, aleja Grunwaldzka 195/197, w godz. 11.00-13.00.

Warsztaty

Klub Żak zaprasza na masterclass w ramach X Gdańskiego Festiwalu Tańca. Warsztaty poprowadzą: twórca Obstruction Technique – Palle Granhøj, oraz Csaba Varga, który zachwycił widzów  swoją techniką w spektaklu Hinoki na GFT 2016. Oba warsztaty skierowane są do profesjonalnych tancerzy i mają na celu wspomóc ich codzienną pracę z ciałem. Wieczorami zapraszamy na spektakle w ramach GFT.

 

 

OBSTRUCTION TECHNIQUE/ PALLE GRANHØJ

 

Od prowadzącego:

Moja metoda jest punktem wyjścia każdej produkcji.  Oto kilka przykładów pracy z ta techniką: w określonej frazie ruchów tancerz jest zatrzymywany przez inną osobę, trzymając czyjąś rękę musi jednocześnie wykonać jak najwięcej z oryginalnej frazy. W ten sposób powstaje nowa fraza, która znowu może zostać zmieniona.  Tancerz znajduje więc podstawę oryginalnego ruchu i ostatecznie osiąga skompresowaną ekspresję, która jest dokładnie tym miejscem i rdzeniem, z którego wyłania się wewnętrzna energia tańca. Ta technika wspiera uwagę tancerza,  dzięki czemu rozwija wyższy stopień obecności i autentyczności.

 

PALLE GRANHØJ – jest założycielem Granhøj Dans. Od 1986 roku współpracował, jako tancerz z wieloma cenionymi choreografami, zdobywał nagrody i stypendia twórcze. W 2004 roku stworzył galę otwarcia duńskiego festiwalu Aarhus na 120 artystów, tworzył także dla Nomadi productions i Królewskiego Baletu Danii.

 

FLESHBOOST/ CSABA VARGA

 

Dla tancerzy ważne jest, aby być w doskonałej kondycji fizycznej, aby móc wykonać wszystko, co podpowie ich wyobraźnia. Celem mojego treningu jest dostarczenie fizycznej bazy i informacji technicznych, aby móc wykonywać te ruchy z precyzją i bez kontuzji. Rozpoczniemy od rozgrzewki: improwizacją, w której stopniowo zwiększymy rozmiar, szybkość i trudność ruchów, używając podłogi, powietrza, przestrzeni, napięcia ciała. Kontynuować będziemy przez wymagające fizycznie ćwiczenia, które wzmocnią i przygotują nasze ciało do następnej części technicznej (podłoga i powietrze). Wreszcie nauczymy się skomplikowanej frazy i poświęcimy czas na pracę nad detalami, organicznymi powiązaniami i dynamiką. W końcu zaczniemy tańczyć.

 

CSABA VARGA – rozpoczął jako zawodnik sportowy, wygrał kilka młodzieżowych mistrzostw kraju i świata. Zaczął tańczyć hip-hop i taniec współczesny w Szkole Tańca Współczesnego w Budapeszcie i Salzburg Experimental Academy of Dance. Od 2008 roku współpracował z wieloma choreografami, obecnie z Compagnie Linga, Guy Naderem i Marią Campos, László Fülöpem i Antonem Lachkym.

 

Od prowadzącego:

 

Harmonogram:

 

 

13-15 czerwca w godz. 11.00-13.00:

Obstruction Technique/ Palle  Granhøj / masterclass na zaproszenia

 

16-17 czerwca w godz. 11.00-13.00:

Fleshboost/ Csaba Varga / physical dance masterclass na zaproszenia

 

Aby zadbać o odpowiedni poziom zajęć, uczestnicy będą zaproszeni na podstawie nadesłanych zgłoszeń. Zgłoszenie z wpisaną nazwą warsztatu oraz krótkim bio, lub linkiem do strony tancerza należy przesyłać na adres gft2@klubzak.com.pl. Zgłoszenia będą potwierdzane na bieżąco, o wykupienie karnetów organizatorzy proszą do końca maja.

 

 

CENY:

100 zł –  Palle Granhøj

80 zł –  Csaba Varga

50 zł – warsztat dla dzieci 8 – 12 lat

50% zniżki na KARTĘ TANCERZA (wyłącznie za okazaniem ważnej KARTY - 1 karnet na 1 KARTĘ)

 

Warsztaty dla dzieci poprowadzi Hygin Delimat w terminie 16-17 czerwca w godzinach 13.30-15.00.

 

Sprzedaż karnetów prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb. i nd. od godz.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 Zakupione karnety nie podlegają zwrotom. Liczba karnetów jest limitowana. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.

 

Organizator: Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, tel. 58 3440573, www.klubzak.com.pl, biuro@klubzak.com.pl

 

Biuro Festiwalowe i zapisy: gft2@klubzak.com.pl

 

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia