ENG
A A A
 marzec 2019 

Bydgoszcz/Międzynarodowy Dzień Dziecka: Opera Nova „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” – chor. Henryk Konwiński

1 czerwca 2018 - 3 czerwca 2018 | godz. 17:00 | Bydgoszcz: Opera Nova, ul. Marszałka Focha 5.

Pokaz spektaklu

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka Opera Nova w Bydgoszczy zaprasza na pokaz spektaklu baletowego Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków w choreografii Henryka Konwińskiego. Wystąpią Balet  i  Orkiestra Opery Nova pod batutą Kamila Parchety oraz dzieci ze Studia Baletowego. Widzowie, którzy nie wybiorą się na Królewnę Śnieżkę… w czerwcu, będą mieli okazję obejrzeć ją po wakacjach, gdyż Opera Nova rozpocznie 62. sezon artystyczny tym właśnie tytułem.

 

Baletowa wersja znanej baśni braci Grimm, skomponowana przez Bogdana Pawłowskiego w 1970 roku przyniosła autorowi ogromną popularność. Pierwsza realizacja w bydgoskiej operze miała miejsce w 1975 roku, więc jej ówcześni mali widzowie mogą teraz przyprowadzać na spektakl kolejne pokolenia. Kolejne wystawienia baletowej Śnieżki… miały miejsce: w 1983 roku oraz w 2000 roku (już na scenie Opery Nova). Ta ostatnia wersja doczekała się teraz 111. przedstawienia i cieszy się nieustającą sympatią młodych widzów.

 

Kompozytor: Bogdan Pawłowski

Data premiery: 2 grudnia 2000 

Czas trwania: 1 godz. 50 min., w tym 1 przerwa

Muzyka: Bogdan Pawłowski

Kierownictwo muzyczne: Henryk Wierzchoń

Choreografi: Henryk Konwiński

Scenografia: Anna Sekuła

autor plakatu: Tadeusz Jodłowski

 

 

 

 

 

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia