ENG
A A A
 sierpień 2019 

Gdańsk/X Gdański Festiwal Tańca: Da.TeDanza „Akari” – spektakl dla dzieci

8 czerwca 2018 | godz. 11:00 | Klub ŻAK | Gdańsk

Pokaz spektaklu

X Gdański Festiwal tańca zaprasza na pokaz spektaklu dla dzieci Akari w wykonaniu Da.TeDanza z Hiszpanii.

 

Tancerzom udaje się wyrazić przez ruch to wewnętrzne światło, które w każdym z nas świeci w specjalny, unikalny sposób.

Cope Alcoy, 28 maja 2017

 

choreografia: Omar Meza

wykonanie: Ines Garcia, David Barrera

tekst i reżyseria: Julia Ruiz Carazo

muzyka: Diego Neuman Galan

światła: J.C. Tamajon 

kostiumy: Laura Leon

scenografia: Valentin Martinez

premiera: 21 stycznia 2017 

Czas trwania: 45 mi.

Polska premiera

 

DA.TE DANZA zespół założony w 1999 roku w Granadzie, pod dyrekcją artystyczną Omara Mezy. Swoją pracę dedykuje dzieciom; przez spektakle i projekty skierowane do najmłodszych i ich rodzin z trudnych regionów świata. INAEM (Państwowy Instytut Sztuk Performatywnych i Muzyki) i Ministerstwo Kultury sprawują pieczę nad kompanią, której spektakle były prezentowane w całej Hiszpanii i 17 innych krajach, oraz zdobyły 12 nagród.

 

Omar Meza – choreograf doświadczony w wielu stylach i wykształcony w szkołach na całym świecie. W latach 90. przeniósł się do Hiszpanii, zakładając Hojarasca. Jego działalność, jako choreografa znacznie wpłynęła na rozwój tańca współczesnego w Hiszpanii. Dzięki wkładowi lokalnego rządu Andaluzji, Państwowemu Instytutowi Sztuk Performatywnych i Muzyki oraz teatrowi Alhambra z Granady w 1999 roku powstała kompania Da.TeDanza, którego został dyrektorem i choreografem. Zespół specjalizuje się w spektaklach dla najmłodszej widowni.

 

***

 

Gdański Festiwal Tańca to jeden z najważniejszych festiwali tańca współczesnego w Polsce i pierwszy w Trójmieście międzynarodowy festiwal tańca na skalę europejską. GFT jest jednocześnie kontynuacją i poszerzeniem formuły festiwalu Gdańska Korporacja Tańca, nawiązuje także do tradycji festiwali i zdarzeń promujących trójmiejskie środowisko taneczne, takich jak Bałtycki Uniwersytet Tańca czy Dance EXplosions. Na festiwal złożą się pokazy polskich i zagranicznych spektakli, międzynarodowy konkurs dla tancerzy Solo Dance Contest (dziewiąta edycjca), premiery młodych artystów oraz warsztaty.

 

Bilety:

3 zł –zniżka na KARTĘ TANCERZA

5 zł – zniżka* na KARTĘ DUŻEJ RODZINY

10 zł

 

 

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację/ 1 KARTĘ)

 

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117.

 

Biuro Festiwalowe: gft@klubzak.com.pl i gft2@klubzak.com.pl

Akredytacje: pr@klubzak.com.pl

 

***

 

Organizatorem Gdańskiego Festiwalu Tańca jest Klub Żak, a Festiwal realizowany jest ze środków Miasta Gdańsk i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Mecenasa Festiwalu Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej.

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia