ENG
A A A
 marzec 2019 

Poznań/SBNT na Malcie 2018: Peter Pleyer „Moving the Mirror”

15 czerwca 2018 | godz. 18:00 | Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42

Pokaz spektaklu

W ramach programu Stary Browar Nowy Taniec na Malcie odbędzie się pokaz spektaklu Petera Pleyera moving the mirror. Wraz z zespołem polskich i berlińskich artystów, przygląda się zmianom zachodzącym w obszarze tańca współczesnego, w szczególności w odniesieniu do postępujących od lat 90. XX wieku procesów demokratyzacyjnych i wciąż intensyfikującej się relacji między Polską a Niemcami. Skąd bierze się energia, która napędza polskich i niemieckich choreografów/choreografki stale inicjujących kolejne utopijne, zaangażowane politycznie i rozbijające zastane struktury, projekty?

 

Od połowy lat 90. Peter Pleyer aktywnie uczestniczy w rozwoju tańca współczesnego w Polsce jako tancerz i pedagog. Przez te wszystkie lata był świadkiem zmian, jakie zaszły na polskiej scenie tanecznej: od autorytarnych struktur choreografii i tradycyjnych technik tanecznych po bardziej egalitarne i demokratyczne metody pracy, w których sposób tworzenia materiału i kompozycji, a także pytania o społeczno-kulturową tożsamość płciową i krytyka instytucji nadają nowego wymiaru sztuce choreografii.

 

dyrekcja artystyczna, choreografia: Peter Pleyer
z udziałem: Aleksandry Borys, Olivera Connew, Mor Demer, Ivana Ekemarka, Anny Nowickiej, Pawła Sakowicza, Marysi Stokłosy

art direction: Michiel Keuper
Kuratorki projektu: Joanna Leśnierowska (Art Stations Foundation), Agnieszka Sosnowska (CSW Zamek Ujazdowski)

 

***

 

Bilety dostępne na stronie malta-festival.pl  oraz w Punktach Informacyjnych Starego Browaru.

 

Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2018 - belka (miniaturka)

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia