ENG
A A A
 marzec 2019 
Fot. materiały organizatorów.

Poznań/Alternatywna Akademia Tańca 2018/SBNT na Malcie 2018: Ivana Ivković „Walk Poems – taniec & dyskurs” – warsztat

18 czerwca 2018 - 22 czerwca 2018 | godz. 10:00 | Poznań: Studio Słodownia 3, Stary Browar, ul. Półwiejska 42., w godz.10.00-15.00.

Warsztaty

Art Stations Foundation i Stary Browar Nowy Taniec zapraszają do udziału w kolejnej sesji Alternatywnej Akademii Tańca 2018 , która odbędzie się w ramach przeglądu Stary Browar Nowy Taniec Malcie. Warsztat Walk Poems – taniec & dyskurs poprowadzi Ivana Ivković.

 

So my question was walking, and my answer is… walking.

Steve Paxton


Warsztat proponuje szerokie spojrzenie na praktykę chodzenia, analizując  jej historyczne, poetyckie, polityczne i choreograficzne wymiary. Od celowego wędrowania, po bezcelowe włóczenie się,  i z powrotem do zwykłego codziennego kroku, prosty akt stawiania stopy za stopą kreśli mapę codziennych przechadzek, spacerów-medytacji, protestacyjnych marszów, akcji artystycznych i wreszcie – choreografii. Uczestnicy warsztatu będą chodzić i rozmawiać, przemieszczać się i myśleć, potykać się i może nawet uwieczniać to na Instagramie. Warsztat zaprasza uczestników do zgłaszania swoich własnych pieszych praktyk i angażowania się w działania grupowe, zarówno poprzez praktyczne, jak i dyskursywne akcje umożliwiające postawienie istotnych pytań o to, jak tworzymy, obserwujemy, uczymy, myślimy, rozmawiamy i chodzimy dziś w obszarze tańca. Warsztaty odbędą się w języku angielskim, jednak ci, którzy się nim nie posługują są na nich mile widziani, podobnie  jak wszyscy ci, którzy nie chodzą.

 

Deadline nadsyłania zgłoszeń mija w niedzielę 10 czerwca 2018 roku do godz. 23.59.

zgłoszenia wraz z profesjonalnym CV należy przesyłać na adres : m.harasimowicz@artstationsfoundation5050.com w tytule
koszt uczestnictwa: 300zł

 

 

Ivana Ivković (Chorwacja) jest absolwentką wydziału dramaturgii Akademii Sztuk Scenicznych w Zagrzebiu. Była redaktorką naczelną magazynu Frakcija / Journal for Performing Arts (2008-2012) oraz koordynatorką programową zagrebskiego Centrum Sztuk Scenicznych, publikowała także w wielu innych pismach  (Maska, The Drama Review, TkH…). Jako członek kolektywu  BADco od 2004 roku współtworzyła wiele projektów artystycznych  prezentowanych na licznych prestiżowych imprezach i scenach (m.in. w ramach Steirischer Herbst Festival/Austria, w Volksbühne w Berlinie  czy podczas Biennale w Wenecji) . Ivana regularnie uczy i prezentuje swoje prace  na międzynarodowych festiwalach, sympozjach i konferencjach.  

 

***

Stary Browar Nowy Taniec na Malcie 2018 - belka (miniaturka)

 

ludzie tańca

 

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia