ENG
A A A
 marzec 2019 

Warszawa/IX Festiwal Warsaw FLOW: Performance Project – pokaz pracy z Iloną Keňovą

8 lipca 2018 | godz. 20:00 | Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Laboratorium – Sala Krukowskiego, ul. Jazdów 2

Pokaz warsztatowy

Festiwal Warsaw FLOW zaprasza na specjalny pokaz performansu, który odbędzie się na zakończenie tegorocznej edycji festiwalu. Wydarzenie powstanie w wyniku ośmiu dni performatywnego projektu pod kierunkiem Ilony Keňovej z międzynarodową grupą tancerzy i moverów reprezentujących takie techniki jak taniec współczesny, kontakt improwizację czy improwizację.

 

Do góry nogami – o projekcie:

 

Istnieją różne momenty w życiu, kiedy jesteśmy raz na górze raz na dole oraz kiedy wszystko jest wywrócone do góry nogami. Żyjemy i tańczymy w różnych energetycznych obszarach. W przestrzeni fizycznej, duchowej i emocjonalnej. Nasze istnienie, nasze życie, to proces wszystkich tych obszarów. Projekt performatywny koncentruje się na poszukiwaniu, badaniu oraz pracy z różnymi wymiarami i punktami widzenia. Jak być na górze, w dole i do góry nogami? Będziemy świadkami naszej fizyczności, uczuć, wartości i hierarchii w tańcu. Wybieramy się w podróż, w której badamy obrazy, jakości i emocje tworzące kompozycję ciała. Będziemy w stanie, w którym ciało wyraża się poprzez sztukę tańca.

 

Ilona Keňová 

 

Tancerka, pedagog i choreograf pochodzenia czeskiego, mieszkanka Finlandii. Ukończyła Akademię Sztuk Performatywnych w Pradze na kierunku sztuka tańca. Zajmuje się tańcem współczesnym i kontakt improwizacją. Poszukuje zintegrowania ciała, powiązania z fizyczną siłą i obecnością. W swojej pracy choreograficznej i kompozycji ciała korzysta z obrazów, jakości, emocji i koncepcji. W ten sposób bada ekspresję fizyczną świadomości w tańcu i na co dzień. Jej prace są prezentowane w Finlandii i za granicą. Jest również zaangażowana w organizację fińskiego festiwalu kontakt improwizacji Skiing on skin. Tańcząca rodzina, mąż i dwoje synów, są dopełnieniem życia Ilony.

 

Wstęp wolny!

 

Obowiązują wejściówki, które będzie można odbierać w dniu pokazu w budynku Laboratorium.

U-jazdowski, Laboratorium – Sala Krukowskiego, ul. Jazdów 2

 

Organizator: Fundacja Artystyczna PERFORM

 

Patroni medialni: Radio Kampus, taniecPOLSKA.pl, e-teatr.pl, Teraz Teatr, Warsawholic, Example.pl

 

Projekt jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

 

W ramach festiwalu odbywają się również Intensywne warsztaty site-specific Anną Piotrowską w wybranych przestrzeniach miejskich. Wydarzenie jest otwarte dla publiczności – zachęcamy do obserwowania i podglądania sesji plenerowych. Każdego dnia informujemy gdzie tańczymy na naszym FB: 

https://www.facebook.com/warsawflowfestival/

 

ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia