ENG
A A A
 marzec 2019 
Fot. materiały organizatorów

Warszawa: Łukasz Czepski „Soft Floorwork with Acrobatics” – warsztaty

30 czerwca 2018 - 1 lipca 2018 | godz. 11:00 | Warszawa: Pałac Kultury i Nauki, Studio Warsaw Dance Department, wejście od ul. Emilii Plater

Warsztaty

Na zajęciach uczestnicy skupią się na kontakcie z podłogą. Będą analizować pracę ciała przy wykonywaniu ruchów, które będą mogły wymagać dużego wysiłku fizycznego. Odkryją połączenia pomiędzy różnymi częściami ciała, dzięki temu znajdą naturalną reakcję wychodzącą z impulsów.Znajdą przepływ pomiędzy ruchami co będzie efektem tego, że będą poruszać się lekko i płynnie nawet w ruchach trudnych do zrobienia oraz znajdą artykulacje w górnej części ciała, która będzie wynikała ze świadomego wykorzystania podłogi do poruszania się.

 

Zajęcia będą składały się z improwizacji, elementów technicznych, ćwiczeń oraz choreografii.


Podczas całego warsztatu nacisk nie będzie kładziony na formę, ale na zrozumienie istoty techniki. 


Łukasz Czapski pochodzi z Siedlec. Zaczął zajmować się tańcem Break Dance od 1999, kilka lat później dołączył do grupy „Cats Claw” z którą występował w Polsce, w Stanach Zjednoczonych, Francji, Wielkiej Brytanii, Ukrainie, Holandii, Niemczech. Razem z grupą „Cats Claw” zdobył wiele osiągnięć na zawodach Break Dance w Polsce oraz w innych krajach. Po kilku letnich doświadczeniach związanych z tańcem Break Dance Łukasz współpracował z teatrem tańca oraz szkołą tańca Caro Dance. Dzięki współpracy z teatrem i szkołą tańca Łukasz rozwijał swoją świadomość ciała co spowodowało, że zaczął zajmować się tańcem współczesnym oraz wyjechał do Austrii aby studiować na kierunku tańca współczesnego na uniwersytecie Anton Brukner w Linz.


Podczas edukacji na Uniwersytacie w Linz, Łukasz występował w repertuararze Jarka Cemerka, Evangelosa Poulinasa oraz Jianana Qu. Do tej pory Łukasz występował w projektach Jianana Qu Food is better than emotions, Hygina Delimata Architektur + tanz oraz body building, SILK Fluegge Company Leader oraz Elizy Kindziuk/Caro Dance Theater The Room. Razem z Aliną Berthą tworzył wspólnie choreografie i występował w Linz w Austrii na festiwalach „Lange nach der Buhnne 2017” w spektaklu We can't stop the river oraz „Tanzhafen 2017” How I see you. 


Koszt:
70 zł za pojedyncze zajęcia
120 zł za dwa dni

Płatne przelewem na konto Fundacji Movementum.

Zgłoszenia przez formularz:
https://docs.google.com/forms/d/1IL9xEmbNEW_BRwpjH9yrgbdSLVSwM48g0yWb65AxnLM


ludzie tańca

 

instytucje

 

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia