ENG
A A A
 lipiec 2019 
Fot. materiały organizatorów

Warszawa/Plac Małachowskiego 3: Weronika Pelczyńska „Bystander – ćwiczenia z (nie)uczestnictwa” – warsztaty

3 lipca 2018 - 6 lipca 2018 | Warszawa: Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, plac Stanisława Małachowskiego 3

Warsztaty

W ramach programu „Zachęta na lato / Plac Małachowskiego 3” odędą się warsztaty  Bystander – ćwiczenia z (nie)uczestnictwa, które poprowadzi Weronika Pelczyńska.

Laboratorium będzie stanowiło próbę refleksji nad tym, w jaki sposób performans i praca z ciałem mogą posłużyć do budowania innych sposobów komunikacji z publicznością – zwłaszcza wokół tematów trudnych i niejednoznacznych. Punktem wyjścia dla tej pracy będzie figura bystandera – osoby postronnej, nieuczestnika.

 

Laboratorium to otwarta na widzów/uczestników współpraca choreografki Weroniki Pelczyńskiej i badaczki Aleksandry Janus. Pierwsza wnosi swój warsztat pracy z ciałem w przestrzeni. Druga – materiał z prowadzonych aktualnie badań terenowych, który stanie się podstawą budowanych w i wokół Pałacu Małachowskiego działań performatywnych i doświadczenie w pracy z publicznością muzealną.

 

W skład laboratorium wchodzić będzie pięć dni wspólnych działań podzielonych na moduły pracy własnej duetu oraz warsztatów dla publiczności w przestrzeniach Pałacu Małachowskiego i jego otoczeniu. Każdy z warsztatów rozpoczynać się będzie od krótkiego (maksymalnie 15-minutowego) pokazu tworzonego danego dnia przez duet performerka – badaczka.


Do udziału w warsztatach zaproszone zostały zarówno osoby, które interesują się tak sformułowanym tematem, jak i te, które chcą rozwinąć swoje umiejętności performatywne. Skupimy się na relacji ciała do przestrzeni oraz innych znajdujących się w niej ciał, korzystając z ćwiczeń ze świadomości ciała z elementami tańca oraz zadań choreograficznych. Będziemy badać, czy i w jakim stopniu otoczenie determinuje naszą kreatywność, sprawczość i zdolność angażowania się.

Proces pięciodniowej pracy zostanie udokumentowany w formie, która przez kolejny tydzień będzie prezentowana w wybranej przestrzeni Pałacu Małachowskiego.

Na placu będą odbywać się otwarte próby, w ramach których widz może być świadkiem 15-minutowych pokazów choreograficznych.

Harmonogram i zapisy:
Grupa 1: 3 i 5 lipca, godz. 17-20, dwudniowe warsztaty dla publiczności
zapisyhttps://zacheta.art.pl/pl/kalendarz/weronika-pelczynska-bystander-cwiczenia-z-nie-uczestnictwa

Grupa 2: 4 i 6 lipca, godz. 10-13, dwudniowe warsztaty dla publiczności
zapisyhttps://zacheta.art.pl/pl/kalendarz/weronika-pelczynska-bystander-cwiczenia-z-nie-uczestnictwa-2

 

Program „Zachęta na lato / Plac Małachowskiego 3” został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu miasta stołecznego Warszawy.

 

Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

 

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

 
INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia