ENG
A A A
 czerwiec 2019 
Fot. Krzysztof Kadis

Warszawa/Scena Tańca Studio 2018/V: Ilona Trybuła i Adam Świtała „Uważnie się przyglądam”

1 września 2018 | godz. 18:00 | Warszawa: Duża Scena, Teatr Studio, Plac Defilad 1

Pokaz spektaklu

W ramach V odsłony Sceny Tańca Studio 2018 Ilona Trybuła i Adam Świtała pokażą spektakl Uważnie się przyglądam, przygotowany wraz ze studentami WTT w Bytomiu.Spektakl jest rezultatem projektu badawczego, zrealizowanego ze studentami WTT, który dotyczył roli improwizacji w kształceniu i kształtowaniu tożsamości twórcy. Performans zbudowany jest wokół  stanów, które budzą lęk oraz tego, co jest pociągające, co angażuje i zajmuje oraz tego, co jest zaledwie przeczuciem, uważnym wsłuchaniem się. Artyści przyglądają się z dystansem rzeczywistościom, którymi się zajmują. Dzielą doświadczenia ciała, konfrontują się ze sobą nawzajem, negocjują kształty i warunki działania. Improwizacja jest dla twórców drogą, która umożliwia kontakt z tym, co jest teraz, a nie jest celem samym w sobie. Operują obecnością, poddaną reakcji na wydarzenia wewnętrzne i zewnętrzne; wchodzą w akcję, bieg wydarzeń, które zawsze chcą być „teraz”, chcą być świeże i proste.

 

Ten spektakl  powstaje z

Naszych pragnień

Naszych lęków

Naszych śmiechów

Naszej powagi i niepowagi

Ten spektakl jest ryzykiem i my je podejmujemy.

 

 

Reżyseria, choreografia: Ilona Trybuła

Muzyka, dźwięk wykonywana na żywo: Adam Świtała

Światła: Ewa Garniec

oraz tancerze, absolwenci Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu  – twórcy tańca, choreografii  i zdarzeń w czasie rzeczywistym:

Agata Jędrzejczak, Małgorzata Czyżowska, Joanna Kremer, Omar Karabulut, Wojciech Marek Kozak, Bartłomiej Mieszczak, Oscar Mafa

Czas trwania: 60 minut

Data premiery: czerwiec 2017

Producent: AST Kraków,  WTT  W Bytomiu

 

***

 

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

 

BILETY na wszystkie spektakle: 20 zł 

 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

 

Kuratorki: Joanna Chitruszko i Sonia Nieśpiałowska-Owczarek

 

Organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

 

Studio Teatr Galeria (miniaturka) IMIT (miniaturka)

 

Dofinansowano ze środków:

 

MKiDN dofinansowanie (miniaturka) M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)

 

 

ludzie tańca

instytucje

bibliografia

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia